Hotel SPA – jak wybrać korzystną ofertę pobytową?

Jerzy Biernacki
30.08.2022

Pobyt w hotelu SPA powoli przestaje być kojarzony z najwyższą formą luksusu. Może sobie na to pozwolić coraz więcej osób. Same hotel również do tego zachęcają, regularnie przygotowując atrakcyjne pakiety pobytowe. Zanim wykupisz jeden z nich, to dowiedz się, jak wybrać naprawdę korzystną ofertę.

Sprawdź, co obejmuje pakiet

Od tego trzeba zacząć porównując ze sobą oferty różnych hoteli SPA. Może się okazać, że tańszy pakiet w hotelu A nie zawiera elementów, które są już uwzględnione w cenie przez hotel B. Jeśli zależy Ci np. na zabiegach odnowy biologicznej czy powitalnej butelce wina, to zwykle korzystniej jest wykupić pakiet, który już to wszystko zawiera.

Zacznij pobyt pod koniec weekendu

Aby sporo zaoszczędzić na pobycie w hotelu SPA warto wybrać odpowiedni termin. Czyli jaki? Zwykle najlepsze oferty cenowe uwzględniają pobyt od niedzieli do środy. W drugiej połowie tygodnia robi się drożej, a gdy „zahaczamy” o weekend, to cena jest już mało atrakcyjna. Jeśli więc możesz zaplanować taki pobyt poza weekendem, to na pewno warto się na taki krok zdecydować.

Wybierz pakiet z pełnym wyżywieniem

Paradoksalnie może to być bardzo korzystne rozwiązanie. Jeśli pakiet nie zawiera wyżywienia, to ceny w hotelowej restauracji mogą Cię przyprawić o zawroty głowy. Tymczasem uwierz, że będąc już w takim hotelu i korzystając z różnych zabiegów, nie będzie Ci się chciało dojeżdżać do innej miejscowości tylko po to, aby zjeść obiad czy kolację.

Zobacz, za co trzeba dopłacić na miejscu

Hotele SPA zarabiają najwięcej na różnego rodzaju usługach dodatkowych. Przede wszystkim dotyczy to zabiegów. Jeśli chcesz z nich korzystać, to z doświadczenia wiemy, że opłaca się wybrać nawet wyraźnie droższy pakiet pobytowy, natomiast zawierający już kilka zabiegów w cenie. Dokupując je osobny praktycznie zawsze wydasz więcej.

Oceń ofertę atrakcji

Pobyty w hotelach SPA charakteryzują się tym, ze raczej nie wyściubiamy z nich nosa. Nie ma też takiej potrzeby, o ile oczywiście hotel zapewnia gościom sporo atrakcji. Na pewno warto dopłacić do pobytu w takim hotelu, w którym w cenie dostajesz dostęp do strefy SPA, strefy saun, basenów (najlepiej termalnych), siłowni, klubu nocnego etc.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.