Hotel przy ulicy? Koszmarny wybór na wakacje!

Mariusz Siwko
15.02.2018

Hotele położone w centrach miast i przy ruchliwych trasach są nastawione na gości biznesowych. Jeśli nim nie jesteś i szukasz obiektu na wakacje czy np. romantyczny weekend, to szczerze odradzamy Ci wybieranie hotelu położonego w pobliżu lub tuż przy ulicy. Dlaczego? Z kilku powodów, które poznasz po przeczytaniu naszego poradnika.

Hałas

To podstawowy i największy minus pobytu w hotelu położonym przy ulicy. Niech Cię nie zwiedzie fakt, że w Google Maps ta ulica wygląda na mało uczęszczaną. W praktyce może się okazać wygodnym skrótem dla kierowców chcących ominąć korek. Zwróć również uwagę na to, czy przy ulicy nie znajdują się jakieś sklepy spożywcze. Jeśli tak, to możesz być pewny, że bladym świtem obudzą Cię hałasy rozładowywania towarów.

Smród

Spaliny z ulicy naprawdę mogą dać Ci się we znaki, szczególnie latem. Owszem, w lepszych hotelach standardem jest klimatyzacja w pokojach, jednak spanie przy niej jest złym pomysłem i może się skończyć poważnym przeziębieniem. Z kolei przez otwarte okno do pokoju będą wpadać nieprzyjemne zapachy. Sytuacja jest patowa.

Problemy z parkingiem

Hotele położone przy ruchliwych ulicach zwykle nie dysponują własnymi miejscami parkingowymi lub ich liczba jest bardzo ograniczona. Jeśli więc przyjedziesz do obiektu swoim samochodem, to licz się z tym, że będziesz zmuszony zaparkować kilka ulic dalej i ponieść wysoki koszt abonamentu parkingowego.

Duża rotacja gości

Teoretycznie nie powinno Cię to interesować, ale w praktyce taka rotacja może być bardzo uciążliwa. Goście zjawiają siew  hotelu o różnych porach. Bądź więc przygotowany na nocne hałasy, trzaskanie drzwiami czy dźwięki kółek od walizek prowadzonych po korytarzu.

Pobyt już zarezerwowany. Co robić?

Najlepiej będzie poprosić recepcjonistkę o przydzielenie pokoju od zaplecza hotelu. Im dalej od ruchliwej ulicy, tym lepiej. Jeśli jednak Twój pokój ma okna wychodzące bezpośrednio na arterię, a planujesz spędzić w hotelu kilka dni, poważnie rozważ poniesienie kosztu rezygnacji (hotel obciąży Cię opłatą za pierwszą noc) i poszukaj czegoś w spokojniejszej okolicy.

Na koniec rada: wykupując wycieczkę w biurze podróży, zawsze dopytaj o lokalizację hotelu. Nie bez przyczyny te położone w centrach miejscowości turystycznych są tańsze. Fajny basen, dobra cena i pyszne jedzenie nie zrekompensują Ci nieprzespanych nocy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.