Hotel przy samej plaży – poznaj zalety i wady tego rozwiązania

Andrzej Winnicki
17.01.2022

Hotel przy plaży? Brzmi rewelacyjnie, a na pewno bardzo wygodnie i romantycznie. To z tego powodu wiele osób planując pobyt w nadmorskich kurortach szuka hoteli znajdujących się w pierwszej linii brzegowej. W Polsce co prawda ich brakuje, ale już w Hiszpanii czy w Grecji jest to właściwie standard. Musisz natomiast wiedzieć, że hotel przy samej plaży to nie tylko zalety, ale też wady. Szczegóły znajdziesz w naszym poradniku.

Zalety spania w hotelu przy plaży

Najważniejszą zaletą jest oczywiście wygoda. Nie musisz dźwigać ze sobą wielu rzeczy, aby móc komfortowo odpoczywać na plaży, ponieważ wszystko masz na wyciągnięcie ręki. Zapomniałeś czegoś z pokoju? Żaden problem – po 2 minutach już jesteś z powrotem.

Nie bez znaczenia są również piękne widoki (tylko z niektórych okien) oraz specyficzny, nadmorski klimat, jaki można poczuć wypoczywając nad hotelowym basenem czy jedząc śniadanie na tarasie. Hotele przy plaży bez wątpienia łechcą nasze potrzeby estetyczne i emocjonalne.

Zalety hoteli przy plaży:

  • atrakcyjna lokalizacja,
  • wygoda,
  • praktycznie nie trzeba opuszczać terenu hotelu, aby dobrze wypocząć,
  • w wielu przypadkach część plaży należy do hotelu lub jest przez niego dzierżawiona.

Wady spania w hotelu przy plaży

Choć może się wydawać, że taka opcja jest idealna, to w rzeczywistości hotele przy samej plaży mają kilka wad, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim chodzi tutaj o brak niezmąconego spokoju. Bliskość plaży sprawia, że w hotelu może i najczęściej jest gwarno, do pokoju dobiegają imprezowe dźwięki, krzyki dzieci etc. Jeśli to Ci przeszkadza, to poważnie przemyśl kwestię zarezerwowania noclegu w hotelu przy plaży.

Inną wadą są wysokie ceny. Pożądana lokalizacja sprawia, że nawet hotele wcale nie wysokiej klasy mogą oczekiwać niebotycznych sum za nocleg, wykorzystując swoje położenie i romantyczne podejście do tematu gości.

Wady hoteli przy plaży:

  • hałasy dobiegające z plaży,
  • wysokie ceny,
  • nie zawsze goście mają wyłączny dostęp do plaży,
  • nie z każdego pokoju rozpościera się piękny widok na morze.

Decyzja zatem, jak zwykle, należy do Ciebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.