Hotel dla dorosłych – dlaczego warto choć raz spróbować?

Andrzej Winnicki
05.12.2022

Planujecie kilkudniowy wyjazd tylko we dwoje? Koniecznie poszukajcie ciekawej oferty pobytowej w hotelu dla dorosłych. Choć to określenie może przywodzić na myśl dziwne skojarzenia, to w rzeczywistości chodzi tutaj o obiekty dedykowane gościom po 16. roku życia. Dlaczego warto choć raz wybrać się do takiego hotelu? Oto kilka argumentów.

Dużo większa swoboda

Dzieci jak to dzieci – wszędzie ich pełno i chcą wszystkiego spróbować. Dlatego nawet w hotelach z wyższej półki, które są child friendly, nie ma co liczyć na swobodny dostęp do basenu, strefy SPA i restauracji. Tłok generują właśnie dzieci, którym przecież trudno byłoby zabronić korzystania z tych rozrywek.

Tymczasem wyjazd we dwoje powinien sprzyjać relaksowi w strefie SPA, bez wrzasku dzieci i ciasnoty.

Cisza i spokój

Niewątpliwą zaletą hoteli dla dorosłych jest to, że o wiele łatwiej w nich o ciszę – tak potrzebną w przypadku osób, które chcą odpocząć od swoich pociech i nacieszyć się sobą. W takich hotelach nie ma mowy o dziecięcym harmidrze, bałaganie w restauracji, płaczu, krzykach czy animacjach dla najmłodszych, które podczas wyjazdu we dwoje mogą po prostu drażnić.

Dużo atrakcji tylko dla osób dorosłych

Specyfiką hoteli dla dorosłych jest to, że oferowane atrakcje są nastawione typowo na gości w wieku 18+. Mamy tutaj na myśli chociażby wieczorne i nocne dyskoteki, długo otwarty bar z wysokiej jakości trunkami, zajęcia sportowe czy bogatą ofertę zabiegów wellness.

W tego typu hotelach nie trzeba się przejmować tym, że np. dzieci nie mogą spać z powodu głośnej muzyki. Życie rozrywkowe zaczyna się właśnie późnym wieczorem, co świetnie pasuje do wyjazdu we dwoje, podczas którego chcecie się nareszcie wyszaleć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie