Hałasy w pokoju hotelowym – co najczęściej jest ich źródłem?

Maciej Piwowski
02.05.2022

Noc w hotelowym pokoju z założenia powinna upłynąć w bardzo komfortowych warunkach – w końcu za to płacimy. Teoria nie zawsze jednak pokrywa się z praktyką i wiele osób sypiających w hotelach doświadcza nieprzyjemnych hałasów w pokoju. Źródła niepokojących dźwięków w większości przypadków są dokładnie takie same. Najczęstsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Klimatyzacja

Jeśli zostawiasz klimatyzację włączoną na noc, czy to w trybie chłodzenia czy grzania, to spodziewaj się nieprzyjemnych dźwięków utrudniających zaśnięcie. Nawet najcichszy klimatyzator wydaje z siebie odgłos szumu powietrza, czego nie da się uniknąć przy włączonym urządzeniu.

Instalacja wodna i kanalizacyjna

Ten problem najczęściej występuje w dużych i wiekowych hotelach. Jeśli wybudza Cię spuszczanie wody w toalecie sąsiedniego pokoju, to wiedz, że czeka Cię kilka trudniejszych nocy – najwyraźniej ktoś zaoszczędził na zaizolowaniu pionów.

Lodówka

Jeśli w pokoju znajduje się lodówka na napoje, to ona także może generować nieprzyjemne hałasy, szczególnie słyszalne w godzinach nocnych. Wynika to po prostu z załączania się agregatu.

Sąsiedzi

Hałaśliwi sąsiedzi to zmora każdego gościa hotelowego. Pół biedy, jeśli wydawane przez nich dźwięki świadczą o dobrej zabawie i dość szybko cichną. Gorzej, gdy sąsiedzi urządzają w pokoju balangę lub mają wiecznie krzyczące dzieci. W takiej sytuacji radzimy poprosić o interwencję obsługę hotelu.

Lobby hotelowe

Hałasy dobiegające z lobby hotelowego są zmorą osób śpiących w pokojach położonych na niższej kondygnacji. Jeśli lobby jest duże, wysokie i wyłożone marmurem czy płytkami, to hałas może być trudny do zniesienia. Zwłaszcza, gdy w środku nocy przyjadą nowi goście ciągający za sobą walizki.

Zaplecze hotelu

Bardzo frustrującym źródłem hałasu jest wszystko to, co dzieje się na hotelowym zapleczu. Zwłaszcza, że takie nieprzyjemne dźwięki pojawiają się najczęściej o świcie. To efekt np. wyrzucania śmieci, wywożenia odpadów, przywożenia produktów spożywczych, prania itd.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.