Gdzie zorganizować konferencje i event?

Andrzej Winnicki
20.03.2017

Gwarancją sukcesu konferencji jest jej perfekcyjne przygotowanie. Dobry wybór terminu, zaproszonych gości i przede wszystkim miejsca wydarzenia to kluczowe kwestie przy organizacji wydarzenia branżowego. Na szczęście jest coraz więcej obiektów przystosowanych do przyjęcia konferencyjnych gości.

Własna konferencja branżowa to wyraźny sygnał wysłany w stronę innych przedstawicieli tej samej gałęzi przemysłu, biznesu bądź nauki – organizator prestiżowej imprezy to ktoś, z kim trzeba się liczyć. Zorganizowanie branżowego eventu i zgromadzenie znamienitych gości to nie tylko dobry zabieg marketingowy. Konferencja to także okazja do nawiązania nowych kontaktów, które mogą w przyszłości przynieść konkretne korzyści. Owoce dobrze zorganizowanej konferencji można zbierać przez wiele lat, dlatego warto się do tego przedsięwzięcia dobrze przygotować.

Jeśli konferencja ma trwać dłużej niż jeden dzień, a te naprawdę liczące się imprezy nigdy nie trwają krócej niż dwa dni, z logistycznego punktu widzenia dobrze jest zorganizować ją w hotelu. Większość nowoczesnych hoteli dysponuje salą konferencyjną gotową pomieścić nierzadko nawet kilkaset osób. Hotele dysponują także niezbędnym dla prawidłowego przebiegu konferencji wyposażeniem: umeblowaniem sali konferencyjnej, nagłośnieniem, sprzętem multimedialnym, sprzętem biurowym oraz dostępem do internetu.

Powyższe udogodnienia oferuje każdy ośrodek konferencyjny lub centrum biznesowe. Hotele oferują coś więcej. Przede wszystkim możliwość ulokowania na miejscu wszystkich gości. W przypadku kilkudniowej konferencji bardzo wygodnie jest móc zakwaterować gości na miejscu. Dla uczestników wydarzenia to nie tylko komfort pod względem czysto fizycznym. To także bliska obecność innych gości konferencyjnych i możliwość nieformalnych spotkań. Hotele dysponują także barami i salami restauracyjnymi. Zdejmuje to z głowy problem wyżywienia podczas konferencji. Niby drobiazg, jednak zmuszanie gości do przemieszczania się by coś zjeść, nie byłoby eleganckie ani praktyczne. W dobrej klasy hotelach, a tylko takie warto brać pod uwagę planując konferencję, bar czynny jest całą dobę

Jak znaleźć idealny na tak doniosłe wydarzenie hotel? Dzwonienie po całej Polsce w poszukiwaniu ideału będzie trwało zbyt długo i nie da gwarancji rzetelnych rezultatów. O wiele bardziej wiarygodna jest wyszukiwarka w największej bazie danych o obiektach konferencyjnych dostępna na portalu www.konferencje.pl Jej głównym atutem, poza ilością obiektów, jest możliwość ustawienia filtrów wyszukiwania, między innymi lokalizacji, rodzaju obiektu, liczby gości, liczby potrzebnych noclegów, wyposażenia sali konferencyjnej. Można też wybrać jakie atrakcje powinny być dostępne dla gości w przerwie lub po zakończeniu dnia pracy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.