Gdzie wyjechać na letni wypoczynek?

Mateusz Rąbalski
28.12.2015

Urlopy i wakacje zawsze należy planować z wyprzedzeniem. Pierwsze chwile wakacji to zwykle czas spędzony na lotnisku. Oprócz podjęcia decyzji związanych z wyborem miejsca podróży, wykupieniem ubezpieczenia i rezerwacją hotelu, warto przemyśleć także najbardziej optymalny punkt wylotu.

Skąd lecieć?

Czas przed odlotem na wymarzone wakacje związany jest z wizytą na lotnisku. Zła obsługa i chaos komunikacyjny mogą łatwo uprzykrzyć początek urlopu, dlatego należy dobrze przemyśleć kwestie miejsca odlotu. Lotnisko Warszawa-Okęcie leżące w warszawskiej dzielnicy Włochy oferuje odloty i przyloty do wielu miast na całym świecie. Europejski poziom, punktualność, rozbudowana siatka połączeń i nowoczesny wystrój zachęcają pasażerów do korzystania z oferty lotniska.

Najlepsze miejsca na wakacje

Jednym z ciekawszych miejsc w Europie jest Słowenia. Słowenia to nieduże państwo, które oferuje szeroki wachlarz możliwości. Spływy kajakarskie, kaniony, góry, plażowanie na wybrzeżu, zamek w Piranie, zapierające dech w piersiach widoki to tylko niektóre z atrakcji państwa położonego pomiędzy Włochami, Węgrami, Chorwacją i Austrią. Słowenia jest dobrą alternatywą dla miłośników niedrogich podróży. Kolejną propozycją jest Tunezja. Czar orientu, nadmorskie kurorty, targi, uliczki, pisaki Sahary i słone jeziora Tunezji zachęcają turystów z różnych zakątków świata. Podczas relaksujących spacerów dodatkową atrakcją będą plantacje palm daktylowych, wszechobecne kolorowe motyle i stada flamingów. Korzystną cenowo propozycją jest także wyjazd do Portugalii. Stolicą Portugalii jest Lizbona, która oferuje turystom kilka atrakcji typu „koniecznie trzeba to zobaczyć” należą do nich m.in. oceanarium, duży, dwupoziomowy punkt widokowy czy kolebka dawnej portugalskiej potęgi kolonialnej – dzielnica Belem. Wybierając się na wymarzone wakacje warto udać się do leżącej w północno-wschodnich Włoszech Werony. Jest ona jednym z najbogatszych miast północnych Włoszech. Do najciekawszych miejsc w Weronie należą domy Romea i Julii, zbudowana z term z czasów Cesarstwa Rzymskiego, fontanna Madonna Verona, plac Piazza delle Erbe i Muzeum Sztuki.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie