Domek mobilny na kempingu – sprawdź różnice w porównaniu z pokojem hotelowym

Mariusz Siwko
05.10.2021

Kempingi, zwłaszcza zagraniczne, przeżywają prawdziwe oblężenie od momentu wybuchu pandemii. Już wcześniej cieszyły się sporą popularnością, natomiast zagrożenie epidemiczne spowodowało, że znacznie więcej osób postanowiło spędzić wakacje na kempingu, gdzie łatwiej jest zachować dystans – zwłaszcza mając do dyspozycji domek mobilny. Jeśli właśnie rozważasz zarezerwowanie takiego domku, ale Twoje dotychczasowe doświadczenia ograniczają się tylko do pobytów w hotelu, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jakie są najważniejsze różnice między mobile home a pokojem hotelowym.

Znacznie większa ilość miejsca

To akurat argument przemawiający na korzyść domku. Jeśli masz kilkoro dzieci i do tej pory zawsze pojawiał się problem niedostatecznej ilości miejsca w pokoju hotelowym, to domek mobilny wypadnie pod tym względem znacznie lepiej. Najmniejsze domki zwykle mają około 25 metrów kwadratowych powierzchni, ale bez problemu znajdziemy takie powyżej 30 czy nawet 40 metrów kwadratowych.

Sprzątanie we własnym zakresie!

Nie wiedziałeś? W takim razie musisz mieć świadomość, że nikt nie zapewni Ci regularnego sprzątania domku mobilnego. Pozostaje to w gestii gości. Mało tego: na większości kempingów wymaga się, aby goście dokładnie posprzątali domek po sobie lub wnieśli za to dodatkową opłatę – zwykle w wysokości 50-60 euro.

Własne środki myjące

W domku mobilnym znajdziesz co najwyżej płyn do mycia naczyń, natomiast nie ma co liczyć na kompletne wyposażenie łazienki. Wybierając się na kemping zabierz więc własne mydło, szampon, żel pod prysznic. Ręczniki dostaniesz na miejscu (i będą wymieniane, średnio co 3 dni).

Zawsze jest dostęp do w pełni wyposażonego aneksu kuchennego

I jest to bardzo duża zaleta domku mobilnego, szczególnie z punktu widzenia osób oszczędnych oraz rodzin z dziećmi. W pełni wyposażony aneks kuchenny pozwala na komfortowe przygotowywanie posiłków – nie tylko śniadania czy kolacji, ale też obiadu.

Można liczyć na dwie łazienki

W wielu domkach mobilnych do dyspozycji gości są dwie osobne łazienki – jedna przynależy do sypialni z podwójnym łóżkiem (rodziców). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie przy dzieciach, które pozwala zachować maksimum intymności.

Duży taras do wyłącznej dyspozycji

Tego nie zaoferuje Ci żaden pokój hotelowy, gdzie można liczyć co najwyżej na spory balkon. Tymczasem nieodłącznym elementem domku mobilnego jest duży taras, na którym można wypoczywać, jeść posiłki, czytać książkę czy urządzić cichą imprezkę ze znajomymi (na kempingach obowiązuje ściśle przestrzegana cisza nocna – zwykle od 22).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.