Dobry hotel na rodzinny wypad narciarski: na co zwrócić uwagę?

Mateusz Rąbalski
18.09.2023

Coraz więcej Polaków uprawia narciarstwo i dotyczy to także całych rodzin. Wybierając się na narty do hotelu warto postawić na taki obiekt, który zagwarantuje odpowiedni komfort pobytu. Co to znaczy „odpowiedni”? Obowiązują tutaj bardzo konkretne kryteria wyboru, o których przeczytasz w naszym poradniku.

Blisko stoku

Najważniejsze jest to, aby hotel gwarantował szybkie dotarcie do wyciągu narciarskiego. Idealnie będzie, jeśli znajdziemy obiekt przy samym stoku, co w Polsce nie jest wcale takie trudne. Warto wybrać taki obiekt, nawet kosztem nieco wyższej opłaty za nocleg.

Transfer na stok

Jeśli wszystkie hotele przy stoku są już zarezerwowane, to dobrze będzie rozejrzeć się za takim obiektem, który zapewnia swoim gościom bezpłatny transfer do wyciągu. Jest to wygodne rozwiązanie, które zwalnia z konieczności codziennego odpalania własnego samochodu.

Strefa SPA

Coraz więcej rodzin zwraca uwagę na to, aby w hotelach znajdowały się strefy SPA. Nie ma nic przyjemniejszego, niż możliwość wygrzania się w jacuzzi czy w saunie po całym dniu spędzonym na narciarskich szaleństwach.

Basen

Basen to super rozwiązanie dla rodzin, zwłaszcza wybierających się na narty z młodszymi dziećmi, które nie wytrzymają całego dnia na stoku. Aby wypełnić resztę czasu, warto korzystać z hotelowych atrakcji, spośród których basen z ciepłą wodą będzie zdecydowanie największą.

Pełne zaplecze narciarskie

Czyli narciarnia, duży parking, aby goście mogli komfortowo i szybko przenieść sprzęt z samochodu do hotelu, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, może nawet usługa instruktora – wszystko to świadczy na korzyść hotelu i powinno być brane pod uwagę na etapie wyboru konkretnego obiektu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie