Dlaczego warto rezerwować hotele online? 6 kluczowych powodów

Mateusz Rąbalski
01.11.2015

Czy ktoś pamięta jeszcze czasy, gdy pokój w hotelu rezerwowało się telefonicznie? To prawie prehistoria. Dziś światem rządzi Internet, a jego dobrodziejstwo warto wykorzystywać też w hotelarstwie. Może nie tyle warto, co wręcz trzeba. Zdecydowana większość gości hotelowych rezerwuje swoje pobyty online i nie ma się czemu dziwić. Jest to bardzo uzasadnione. Bywa też opłacalne. Dlaczego zatem warto rezerwować hotele online? Poznajcie 6 najważniejszych powodów.

  1. Bo jest taniej – tak, Internet daje wielkie możliwości tym, którzy szukają przeróżnych promocji. Korzystając z ogólnodostępnych wyszukiwarek hoteli, a nawet po prostu wyszukiwarki Google, możemy w kilka chwil porównać ze sobą oferty różnych hoteli i wybrać tę, która jest dla nas najbardziej korzystna.
  2. Bo jest szybciej – w dobie tak dynamicznego rozwoju rynku urządzeń mobilnych rezerwacji hotelu możemy dokonać właściwie w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie, gdy tylko mamy taką ochotę. Coraz więcej hoteli udostępnia mobilne wersje swoich stron www i internetowe panele płatności. Jest to także normą w przypadku najpopularniejszych portali rezerwacyjnych online. Gość zamiast dzwonić po hotelach i wypytywać o wolny pokój po prostu korzysta z aplikacji w swoim telefonie, w kilka minut znajduje dobrą ofertę, rezerwuje i gotowe. To ogromna wygoda.
  3. Bo lubimy mieć szeroki wybór – gdybyśmy chcieli porównać jakość tylko kilku hoteli i zrobić to osobiście, musielibyśmy poświęcić na to kilka godzin. W Internecie jest inaczej. Tu wystarczy kilka-kilkanaście minut, aby ocenić, czy dany obiekt spełni nasze oczekiwania. Zdjęcia, wizualizacje, spacery po obiekcie w technologii 3D – to narzędzia, które gwarantują bardzo dokładne zapoznanie się z ofertą danego hotelu. W dodatku bez wstawania z krzesła czy kanapy.
  4. Bo życie jest nieprzewidywalne – dotyczy to szczególnie osób podróżujących służbowo. Zdarza się przecież, że sytuacja zmusza nas do tego, abyśmy zostali w danym miejscu na noc. Co wtedy? Jak szukać hotelu, skoro nie znamy lokalnej oferty? Od czego jest Internet? Wchodzimy na jeden z portali rezerwacyjnych i momentalnie mamy dostęp do zasobów miejscowego rynku hotelarskiego.
  5. Bo można przespać się prawie za darmo – hotele doskonale wiedzą, że ich goście przenieśli się do sieci i mają tam bardzo szeroki wybór, co wzmaga konkurencję. Dlatego wiele z nich wykorzystuje Internet do promowania się przeróżnymi promocjami. Właściwie codziennie można znaleźć jakieś sekretne oferty, kody rabatowe, konkursy itd. Prawdziwi łowcy polują na takie okazje, aby np. spędzić noc w 5-gwiazdkowym obiekcie za kilkadziesiąt złotych.
  6. Bo cenimy sobie prywatność – współcześni ludzie, na potęgę korzystający z Internetu, lubią czuć się anonimowi. Dlatego rezerwowanie hoteli online jest dla nich najbardziej komfortowe. Bez zbędnej dyskusji mogą odrzucać kolejne oferty hotelowe, bo np. nie pasuje im cena czy wystrój. Składają rezerwację, opłacają pobyt (lub tylko podają dane karty), meldują się, wymeldowują i wyjeżdżają. Szybko, po cichu, bez angażowania się w niepotrzebny kontakt z pracownikami obiektu.

Niezaprzeczalnym atutem rezerwowania hoteli online jest także to, że we własnym domu czy biurze możemy bardzo dokładnie poznać cały zakres oferty danego obiektu, przy pomocy np. Google Maps obejrzeć sobie okolice hotelu, sprawdzić, jakie odległości dzielą obiekt od najważniejszych atrakcji. To wygoda godna XXI wieku.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.