Alternatywne sposoby na spędzenie świąt

Andrzej Winnicki
25.11.2016

Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu, w rodzinnym gronie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie, ponieważ obserwuje się rosnący trend turystyki świątecznej. Także Polacy coraz częściej wyjeżdżają po to, aby spędzić przyjemnie czas w malowniczych zakątkach kraju i poza jego granicami.

Jeszcze nie tak dawno temu wyjazd na Boże Narodzenie do innego miejsca niż do rodziny był uznawany za faux-pas. Teraz, chociaż w dalszym ciągu wielu z nas spędza święta w domu, wycieczki w tym okresie także są bardzo popularne. Widać to między innymi po obłożeniu hoteli od Bałtyku aż po Tatry.

Na święta Bożego Narodzenia można wyjechać w wiele różnych miejsc. Ci, którzy doceniają komfort i marzą o ciepłej pogodzie wybierają popularne, egzotyczne kraje, na przykład wyspy na Ocenie Spokojnym czy też Egipt oraz Maroko, inni z kolei planują wyjazdy rodzinne do hoteli i pensjonatów w Polsce organizujących własne Wigilie – bez potrzeby gotowania, zmywania i bez stresu i zmęczenia.

W Polsce tradycyjnym kierunkiem świątecznych wyjazdów są góry – to właśnie w tej scenerii święta wyglądają magicznie. Ośnieżone krajobrazy, stoki przygotowane do zjazdów, kuligi, możliwość zasmakowania w lokalnej kuchni i poznania regionalnych tradycji to tylko kilka atrakcji.

Warto też zapoznać się z innymi kierunkami. Na święta Bożego Narodzenia nad Bałtyk zaprasza hotel Rosevia Resort, który przygotował dla swoich gości atrakcyjny pakiet świąteczny. W jego skład wchodzą noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami, uroczysta kolacja wigilijna, a także wiele innych atrakcji, między innymi wyjątkowe animacje i prezenty dla dzieci, ognisko z pieczeniem kiełbasek i grzańcem, aby wspomnieć tylko o kilku udogodnieniach. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie Rosevia Resort.

Jeżeli także interesuje cię taki wyjątkowy sposób na spędzenie świąt Bożego Narodzenia, nie czekaj, ale wykonaj rezerwację już teraz. Liczba miejsc jest ograniczona, wobec tego nie warto zwlekać – zainteresowanie wyjazdami świątecznymi jest bardzo duże, dlatego niektórzy wykonują rezerwacje nawet w wakacje, by mieć pewność wolnych miejsc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie