Agroturystyka zamiast hotelu? Sprawdź zalety

Mariusz Siwko
10.03.2021

W Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie agroturystyką. Wbrew obiegowej opinii nie jest to propozycja tylko dla mniej majętnych osób. Na urlop na wsi coraz chętniej decydują się nawet ci turyści, których spokojnie byłoby stać na luksusowe wakacje w pięciogwiazdkowym hotelu w egzotycznych stronach świata. Jakie są zalety agroturystyki w porównaniu z hotelem? Te najważniejsze wymieniamy w naszym poradniku.

Swojski klimat

Dla wielu osób jest to wystarczający powód, dla którego warto przedłożyć agroturystykę nad hotel. Zwłaszcza, jeśli na co dzień spędzamy mnóstwo czasu w biurze, a wieczorem zamykamy się w domu i rzadko mamy okazję, by zasmakować bliskości przyrody. Agroturystyka jest świetną okazją do tego, aby poobserwować naturę z bliska, zobaczyć to, czego nie da się doświadczyć w wielkim mieście. Jest to szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia dzieci – nieprzypadkowo na agroturystykę najczęściej decydują się właśnie rodziny.

Świetne i zdrowe jedzenie

Mocną stroną urlopu w agroturystyce jest dostęp do zdrowej żywności serwowanej i często też produkowanej przez samych gospodarzy. W czasach, kiedy coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je, może to być dobry wstęp do zmiany swoich przyzwyczajeń kulinarnych i przejścia na zdrowszą dietę.

Odpoczynek od hałasu miasta

Ośrodki agroturystyczne zwykle są zlokalizowane na uboczu, w otoczeniu przyrody, w miejscach, których większość Polaków nie byłaby nawet w stanie znaleźć na mapie. Oczywiście nie jest kusząca perspektywa dla młodych ludzi szukających rozrywek, ale dla rodziny z dziećmi, która chce wyrwać się z wielkiego miasta, odpocząć od jego dźwięków, smogu i korków, to brzmi jak spełnienie marzeń.

Zaskakująco dobry standard

Błędem jest postrzeganie agroturystyki, jako gorszej formy spędzania urlopu. Obecnie właściciele takich przybytków są w stanie zaspokoić nawet wysublimowane oczekiwania swoich gości. Bez problemu można znaleźć ośrodki agroturystyczne oferujące standard hotelowy, nowocześnie urządzone, zapewniające dostęp do luksusowych atrakcji, jak basen, jacuzzi, ruska bania czy sauna. Jest to więc świetne rozwiązanie dla tych, którzy są już nieco znudzeni hotelami, ale jednocześnie nie chcą całkowicie rezygnować z komfortu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.