5 sposobów na tanie spanie w luksusowym hotelu

Jerzy Biernacki
30.01.2017

Przeciętny turysta nawet nie zapoznaje się z ich ofertą, bo z góry zakłada, że go na to nie stać. Tymczasem są sposoby, aby zasmakować luksusu w najlepszych hotelach świata i nie zapłacić za to majątku. Wystarczy wykazać się sprytem, refleksem lub stworzyć konsekwentny plan. Jakie to sposoby? Poznaj 5 najlepszych.

  1. Tajemniczy gość – hotele co prawda powoli rezygnują z tego sposobu kontrolowania jakości w swoich obiektach, ale nadal się to zdarza. Tajemniczy gość to osoba, której zadaniem jest ocena standardu hotelu według skali i przekazanie zebranych informacji właścicielowi. Aby zostać tajemniczym gościem i spędzić np. weekend w luksusowym hotelu za darmo, trzeba się postarać. Dobrym pomysłem jest rozesłanie po sieciach swojego podania. Czasami same hotele ogłaszają nabór na tajemniczych gości na swoich profilach w mediach społecznościowych.
  2. Program lojalnościowy – prowadzi go praktycznie każda luksusowa sieć hotelowa. Klient, który spędzi w hotelu choć jedną noc, otrzymuje kartę, na której zbiera swoje punkty statusowe. Po uzbieraniu odpowiedniej puli może wymienić punkty na darmową noc w hotelu lub bezpłatne podwyższenie standardu pokoju. Zbieranie punktów trochę trwa, ale jeśli ktoś np. dużo podróżuje służbowo, to dość szybko będzie mieć szansę na darmowe spanie w luksusie.
  3. Błędy w systemach rezerwacyjnych – zdarzają się dość często i są osoby, które specjalnie na nie polują. Błąd w systemie może oznaczać, że np. hotel zaoferuje noc w luksusowym pokoju za 10 euro zamiast 1000 euro. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko anulacji, ale spróbować na pewno warto.
  4. Promocje – organizują je nawet bardzo znane sieci hotelowe, które na co dzień nie narzekają na brak obłożenia. Najczęściej promocja dotyczy pobytu w jakimś mało atrakcyjnym terminie, np. w środku listopadowego tygodnia. Wówczas można liczyć na obniżkę ceny sięgającą 50-60%.
  5. Daleki wyjazd – sieci hotelowe, nawet te luksusowe, nie mają sztywnego cennika obowiązującego we wszystkich obiektach na świecie. Inne ceny obowiązują w Europie czy w USA, inne w Azji, jeszcze inne w Ameryce Południowej. Najtaniej zawsze jest w Azji, szczególnie Południowo-Wschodniej. Podczas gdy noc w warszawskim Sheratonie kosztuje około 1200 złotych, w Indonezji będzie można za tę kwotę spędzić 3 noce. Trzeba tylko poszukać i być gotowym na daleką podróż.

Jak widzisz istnieje kilka sposobów na to, aby choć raz zasmakować prawdziwego luksusu i nie wydać na to wszystkich oszczędności. Warto próbować, bo zwykle komfort pobytu w 5-gwiazdkowym obiekcie jest czymś niezapomnianym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.