Wyspy w Europie idealne na niedrogie wakacje

Mariusz Siwko
15.04.2021

Dzięki biurom podróży i tanim liniom lotniczym możemy dziś spędzić wakacje tam, gdzie nam się żywnie podoba – nawet dysponując ograniczonym budżetem. Do niedawna wydawało się, że piękne europejskie wyspy są zarezerwowane tylko dla majętnych turystów, ale te czasy szczęśliwie minęły. W naszym poradniku znajdziesz propozycje wysp w Europie, które idealnie nadają się na niedrogie wakacje z gwarantowaną pogodą.

Rodos

Grecka wyspa, która jest bardzo popularna wśród turystów z Polski. Powodem jest to, że można na niej wypocząć w dość atrakcyjnej cenie. Ponadto Rodos oferuje mnóstwo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, ciepłe może oraz znakomitą pogodę z ponad 300 dniami słonecznymi w ciągu roku.

Kreta

Zostajemy w Grecji, ponieważ w naszym zestawieniu nie może zabraknąć największej wyspy należącej do tego kraju, czyli oczywiście Krety. Choć wakacje na Krecie kojarzą się z drożyzną, to w rzeczywistości jest to jeden z atrakcyjniejszych kierunków pod względem finansowym. Wszystko dzięki temu, że na Krecie jest mnóstwo hoteli o różnym standardzie.

Cypr

Jeśli interesują Cię wakacje pod perfekcyjnie błękitnym niebem, w dodatku za rozsądną cenę, to koniecznie weź pod uwagę właśnie Cypr. Ten kierunek od lat dynamicznie się rozwija, przyciągając coraz więcej turystów, w tym z Polski. Wakacje na Cyprze będą nieco droższe niż na Rodos czy Krecie, ale to też miła odmiana dla tych, którzy dobrze znają już Grecję.

Sycylia

Przenosimy się do Włoch, ponieważ pisząc o pięknych europejskich wyspach nie sposób zignorować Sycylii. Wulkaniczna wyspa, nad którą góruje Etna, jest idealnym miejscem dla fanów zwiedzania. Wakacje na Sycylii będą nieco droższe niż w Grecji, ale za to zyskujemy niezapomniane wspomnienia oraz słynne włoskie dolce vita.

Majorka

Tutaj drobna uwaga: wakacje na Majorce, szczególnie w formule all inclusive, na pewno nie będą śmiesznie tanie. Z drugiej jednak strony to wciąż atrakcyjna alternatywa dla polskiego wybrzeża. Majorka gwarantuje świetną pogodę oraz mnóstwo atrakcji – nie polecamy jej natomiast rodzinom z dziećmi. Jeśli lubisz nocne życie, a do tego plażowanie i kąpiele w ciepłym morzu, to na pewno warto rozważyć wypad na największą wyspę Balearów, czyli właśnie Majorkę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie