Wyjazd walentynkowy do Szwecji – wybierzcie się na romantyczny rejs!

Andrzej Winnicki
02.02.2018

Zbliżają się Walentynki. Wiele osób zastanawia się czym obdarować ukochaną osobę w ten wyjątkowy dzień. A może ją zaskoczyć i zabrać na walentynkowy wyjazd, np. romantyczny rejs? Walentynki, czyli dzień zakochanych, co roku obchodzone są niemal na całym świecie 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. W tym wyjątkowym dniu zakochani obdarowują się prezentami i kartkami z wyznaniami miłosnymi. Święto to staje się coraz popularniejsze i obchodzą je nawet single, obdarowując jakimiś miłymi prezentami swoich bliskich, rodzinę czy przyjaciół. Walentynki mają także wielu przeciwników, według których jest to jedynie komercyjne święto. Niezależnie od poglądów miło jednak obdarować kogoś bliskiego i samemu dostać coś miłego w tym dniu, a przede wszystkim powiedzieć bliskiej osobie, że się ją kocha i usłyszeć to samo.

Jak miło i romantycznie spędzić Walentynki?

Pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia jest wiele. Można sięgnąć po popularne i sprawdzone rozwiązania albo wybrać coś innego, zaskakującego. Można zabrać ukochaną osobę do kina czy teatru, a potem na romantyczną kolację przy świecach w ulubionej albo zupełnie nowej, nieznanej restauracji. Jest to może dość typowe, ale wiele osób lubi w ten sposób spędzić walentynkowy wieczór. Można też taką kolację przygotować w domowym zaciszu. Wszystko zależy od upodobań zakochanych.

Inny fajny pomysł na spędzenie tego dnia to wspólne wyjście do gabinetu SPA. Wiele tego typu miejsc oferuje specjalne romantyczne pakiety SPA dla dwojga, czyli np. wspólne: kąpiel, masaż i relaks.

Można również zrobić swojej drugiej połówce jeszcze większą niespodziankę i zabrać ją na niespodziewany wyjazd walentynkowy. Miejsce zależy od tego, co lubi dana osoba, czasu, na jaki można wyjechać oraz zasobności portfela. Jednak każdy, nawet najkrótszy wyjazd weekendowy będzie trafionym walentynkowym prezentem. A bardzo fajnym pomysłem jest np. wykupienie rejsu na Walentynki.

Rejs na Walentynki

Skoro rejs, to może Walentynki w Szwecji? Jeśli ktoś chciałby spędzić ten czas w wyjątkowy i interesujący sposób, to romantyczny rejs połączony z randką w Szwecji i zwiedzaniem jest świetnym pomysłem. Jeden weekend wystarczy, by zwiedzić Karlskronę i spędzić miło czas na promie do Szwecji.

Pakiet obejmuje podróż promem Polska – Szwecja i z powrotem, jednodniowy pobyt w Karlskronie, dwa noclegi w dwuosobowej kabinie wewnętrznej z łazienką, rozrywkę na promie oraz ubezpieczenie NW i KL. A to wszystko w bardzo promocyjnej cenie, czyli od 149 zł! Druga osoba podróżuje gratis! Zwiedzanie Karlskrony z przewodnikiem jest dodatkowo płatne i dostępne w wybrane dni (do zarezerwowania na pokładzie promu).

Na promie można korzystać z bogatego menu trzech restauracji oraz dwóch barów i kawiarni z widokiem na morze, bawić się w pokładowej dyskotece, zrobić zakupy w bezcłowym sklepie, a nawet wybrać się do luksusowego Pure Nordic Spa! Takie SPA na promie to zupełnie nowe doznania, np. masaż z widokiem na morze i kojącym bujaniem.

Program rejsu jest atrakcyjny. Wieczorem pierwszego dnia rejs z zabawą na pokładzie, a potem nocleg. Drugiego dnia rano przypłynięcie do Karlskrony i cały dzień na zwiedzanie. Miasto można zwiedzać samodzielnie albo z wynajętym przewodnikiem. Wieczorem wypłynięcie i kolejna wieczorna impreza na pokładzie. Rano prom do Szwecji na Walentynki przypływa z powrotem do Gdyni. Wycieczka nie jest długa, ale takie krótkie weekendowe wypady są bardzo atrakcyjnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego i to nie tylko na Walentynki. Każda okazja do zorganizowania nawet krótkiego relaksującego wypadu jest dobra.

Walentynki w Szwecji to możliwość zwiedzenia pięknego i ciekawego miasta, jakim jest Karlskrona i spędzenia święta zakochanych w nietypowy sposób. Karlskrona to miasto położone aż na 33 wyspach archipelagu Blekinge. Ma ciekawą historię i wiele zabytków, oferuje wiele imprez kulturalnych. Na pewno można tam miło spędzić dzień.

Szczegóły dotyczące rejsu na Walentynki można znaleźć na stronie: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/walentynki/walentynki-w-szwecji. Oferta obowiązuje w dniach od 8 do 18 lutego – prom wypływa codziennie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie