Wakacje z biurem za 2000 zł od osoby? Będzie ciężko, ale skup się na tych europejskich kierunkach

Mateusz Rąbalski
10.07.2023

Musimy się pogodzić z tym, że czasy wakacji all inclusive za 1500 złotych od osoby bezpowrotnie minęły. Dziś chcąc mieć swobodny wybór kierunku trzeba się przygotować na co najmniej 2-3 krotnie większy wydatek. Nie oznacza to natomiast, że osoby z ograniczonym budżetem nie mają czego szukać w biurach podróży. Jeśli masz około 2000 złotych, to nadal jesteś w stanie znaleźć tygodniowe wakacje np. z samymi śniadaniami, oczywiście poza szczytem sezonu wakacyjnego. Oto europejskie kierunki, na których warto się skupić.

Bułgaria

Jeśli ma być przede wszystkim tanio, to Bułgaria jest naturalną propozycją. Aktualnie jest to najtańszy wakacyjny kierunek w Europie, co oczywiście nie oznacza, że urlop będzie nieudany. Bułgaria ma sporo do zaoferowania, na czele z dobrą pogodą i pięknymi plażami.

Albania

Wielki hit europejskiej turystyki! Albania już dawno przestała się kojarzyć z biedą i zacofaniem. W dodatku jest to jeden z tańszych kierunków w Europie, który warto rozważyć mając mocno ograniczony budżet na wakacje z biurem podróży.

Turcja

Co prawda Turcja wypadła z czołówki najtańszych kierunków wakacyjnych, bardziej skupiając się na poprawie swojej infrastruktury (co ma przełożenie na ceny), jednak nadal można w niej spędzić niedrogie wakacje, zwłaszcza w czerwcu oraz we wrześniu. Celuj w wybrzeże Morza Egejskiego.

Grecja

Kryzys ekonomiczny gnębiący ten kraj nie ominął również sektora turystycznego. Jakość usług wyraźnie się pogorszyła, ale z drugiej strony Grecja stała się jednym z najtańszych wakacyjnych kierunków w Europie. Mając około 2000 zł spokojnie możesz poszukać wycieczki w czerwcu czy pod koniec sierpnia, na przykład na Kretę, Rodos czy Korfu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie