W Europie powstanie kolejny Legoland

Maciej Piwowski
26.10.2022

Kto jako dziecko nie marzył o wycieczce do Legolandu? Dziś spełnienie tego marzenia jest o wiele łatwiejsze, również za sprawą dogodnych i tanich połączeń lotniczych. Wkrótce w Europie powstanie kolejny, piąty już Legoland, a o szczegółach przeczytasz w naszym artykule.

Nowy Legoland – kiedy otwarcie?

Piąty park rozrywki zbudowany wokół legendarnej duńskiej marki Lego powstanie w Belgii, a dokładnie tuż obok lotniska Bruksela Charleroi. To o tyle dobra informacja dla Polaków, że nasz kraj ma dogodne połączenie właśnie z tym portem.

Nowy europejski Legoland wybuduje firma Merlin Entertainments Group. Prace mają się zakończyć w 2027 roku, a więc trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Park rozrywki zajmie powierzchnię około 70 hektarów z możliwością rozbudowy o dodatkowe 20 hektarów, a budowa będzie kosztować około 400 milionów euro.

Dodajmy, że obecnie w Europie działają cztery Legolandy: w Danii, w Niemczech (to park położony najbliżej Polski), w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech, gdzie możemy poszaleć w wodnej wersji Legolandu, czyli Water Park Legoland w kompleksie Gardaland.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie