Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Gdzie jechać na wakacje do Bułgarii?

Mateusz Rąbalski
16.03.2018

Bułgaria to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Recepta na sukces jest banalnie prosta: wystarczy połączyć dobrą pogodę z niskimi cenami. Urlop na bułgarskiej riwierze może być finansową alternatywą dla rodzimego Bałtyku. Turyści wybierają między dwiema destynacjami: Słonecznym Brzegiem i Złotymi Piaskami. Czym się różnią? Która część bułgarskiego wybrzeża bardziej przypadnie Ci do gustu? Podpowiadamy.

Słoneczny Brzeg – świetny wybór dla rodzin i młodzieży

Słoneczny Brzeg jeszcze kilkanaście lat temu uchodził za „ubogiego krewnego” Złotych Piasków. To się jednak zmieniło. Dzięki imponującym inwestycjom ta część bułgarskiego wybrzeża spokojnie może dziś konkurować z innymi kurortami, także w Europie Południowej. Powstało tu mnóstwo wysokiej klasy hoteli, rozwinęła się infrastruktura turystyczna, wypiękniały nieco wcześniej zapuszczone plaże.

Dziś Słoneczny Brzeg jest dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, które znajdą tutaj wszystko, co jest potrzebne do wypoczynku: aquaparki, czyste plaże, spokojne, ciepłe morze oraz ogromny wybór restauracji serwujących dania na każdą kieszeń. Po zmroku Słoneczny Brzeg się jednak zmienia, stając się centrum rozrywki dla młodych ludzi. Działa tu mnóstwo dyskotek i nocnych klubów – rodzinom może więc przeszkadzać hałas. Zalecamy zatem wybór hotelu w spokojniejszej okolicy.

Złote Piaski – legendarny kurort w sam raz dla szukających spokoju

Złote Piaski w korespondencyjnym wyścigu nieco przegrywają ze Słonecznym Brzegiem, ale powód jest prozaiczny: ceny. Legenda kurortu, o którym Polacy marzyli w latach 70., przetrwała do dzisiaj. Ponadto w Złotych Piaskach jakość infrastruktury turystycznej jest wyższa, co oczywiście przekłada się na koszty wycieczek.

Ogromną zaletą Złotych Piasków jest to, że są one typowym, świetnie zorganizowanym kurortem. Jest tutaj dosłownie wszystko, czego można oczekiwać po leniwych wakacjach. Hotele nie ustępują tym w Hiszpanii czy na południu Francji, przy czym są o wiele tańsze. Urzekają czyste, zagospodarowane plaże i zadbane deptaki spacerowe. To bardzo dobry wybór dla par w średnim wieku oraz rodzin, którym zależy przede wszystkim na spokoju i są gotowe zapłacić za to odrobinę więcej.

Pomiędzy Słonecznym Brzegiem a Złotymi Piaskami nie ma diametralnych różnic. Oba kierunki zapewnią Ci udany wypoczynek za bardzo atrakcyjną cenę. Kieruj się przede wszystkim ofertą hoteli i lokalizacją obiektu. W Złotych Piaskach jest nieco spokojniej, za to w Słonecznym Brzegu możmożna liczyć na więcej rozrywek dla całej rodziny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie