Sky Bridge 721 – wielka atrakcja tuż przy polskiej granicy

Maciej Piwowski
23.05.2022

Jeśli nie masz pomysłu na atrakcyjny weekendowy wypad, to może dasz się skusić na krótką wycieczkę do Czech? Nie, tym razem nie chodzi o Pragę. Mamy na myśli wielką – i to dosłownie – atrakcję uruchomioną tuż przy naszej granicy: Sky Bridge 721. Co to takiego? Koniecznie sprawdź!

Czym jest Sky Bridge 721?

Jest to najdłuższy na świecie most wiszący, który został oddany do użytku w czeskich Sudetach, zaledwie kilkanaście kilometrów od polskiej granicy. Widok z mostu jest imponujący, a jego przejście dostarcza ogromnych wrażeń. Nic dziwnego – w końcu jest zawieszony na wysokości 1135 metrów nad poziomem morza.

Ile kosztują bilety na Sky Bridge 721?

No cóż, tanio raczej nie jest, ale ceny też nie zwalają z nóg. Bilet normalny na samo przejście mostu kosztuje około 67 złotych (przeliczamy z koron czeskich), natomiast za ulgowy, przysługujący dzieciom do 14. roku życia, trzeba zapłacić około 47 złotych.

Dodatkowo płatne jest podjechanie na start trasy kolejką linową. Obowiązuje tutaj bilet łączony w cenie około 212 złotych za osobę dorosłą i około 146 złotych za dziecko. Z atrakcji za darmo mogą korzystać dzieci, które nie ukończyły 3 lat.

Atrakcyjnie wycenione zostały bilety rodzinne – w opcji łączonej zapłacimy około 570 złotych (rodzice z jednym dzieckiem), około 630 złotych (rodzice z dwójką dzieci) lub około 690 złotych (rodzice z trójką dzieci).

Dodajmy, że Sky Bridge 721 do czerwca włącznie będzie otwarty w godzinach od 10 do 17, a w lipcu i w sierpniu od 9:30 do 18. Atrakcja jest niedostępna dla osób niepełnosprawnych oraz zwiedzających ze zwierzętami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie