Samochodem do Włoch – dlaczego warto wybrać trasę przez Niemcy?

Antoni Kwapisz
07.07.2023

Włochy to bardzo popularny kierunek turystyczny. Wybiera go wielu Polaków, którzy preferują wakacje własnym samochodem, dającym możliwość swobodnego podróżowania i zwiedzania lokalnych zabytków – co we Włoszech jest wręcz obowiązkowe. Jeśli planujesz wypad do Włoch własnym autem, to na pewno zastanawiasz się, którą trasę wybrać. My radzimy jechać przez Niemcy, a dlaczego, to już wyjaśniamy w naszym artykule.

Dogodny dojazd z dowolnego regionu kraju

Wybierając się do Włoch można postawić na trasę przez Czechy i Austrię lub Niemcy i Austrię. Mieszkańcom północnej Polski bardziej przypasuje ta druga, ponieważ pozwala ona uniknąć męczącej jazdy zatłoczoną autostradą A1. Jeśli jesteś np. z Bydgoszczy czy Poznania, to trasa przez Niemcy wydaje się być optymalnym wyborem.

Darmowe autostrady

Wybierając trasę przez Niemcy zaoszczędzisz na co najmniej jednej winiecie – chociażby czeskiej. Niemieckie autostrady nadal są darmowe, co stanowi solidny argument za podróżą do Włoch właśnie przez ten kraj.

Wysoki standard niemieckich dróg

Czego jak czego, ale dróg wciąż możemy Niemcom zazdrościć. Choć tam również trwa wiele remontów, to jednak standard podróżowania po Niemczech jest znacznie wyższy niż po Polsce – również za sprawą lepszej kultury jazdy.

Odcinkowo brak limitów prędkości

Oczywiście nie namawiamy do tego, aby gnać przez Niemcy na złamanie karku, jednak jeśli masz dobre auto, to na pewno docenisz fakt, że w Niemczech na wielu odcinkach autostrad nie obowiązują limity prędkości. Dzięki temu podróż powinna być znacznie krótsza w porównaniu z np. trasą przez Czechy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie