Raj rzut beretem od Warszawy, czyli 6 fascynujących miejsc w Europie na idealny wypoczynek

Maciej Piwowski
05.12.2016

Wiele osób w poszukiwaniu raju decyduje się na bardzo dalekie i męczące podróże do Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki. Tymczasem również w Europie można znaleźć przepiękne miejsca, które oferują rajskie widoki, cudowny klimat i rozsądne ceny. Ich największym atutem jest natomiast bliskie położenie – można się do nich dostać samolotem w ciągu 2-3 godzin. Poznaj 6 fascynujących miejsc w Europie, które są idealnymi kierunkami na wypoczynek.

  1. Baleary – kompleks wysp należących do Hiszpanii, które zachwycają lazurem wody, białymi plażami i przyjemnym klimatem, także grubo po sezonie wakacyjnym. Jeśli szukasz spokoju, to omijaj szerokim łukiem Majorkę i Ibizę. Koniecznie wybierz się natomiast na Formenterę, nazywaną ostatnim europejskim rajem niezadeptanym przez turystów. Lubisz dzikie, skaliste klimaty? Dobrym wyborem będzie Minorka.
  2. Madera – czyli wyspa wiecznej wiosny. Położona na Oceanie Atlantyckim urzeka niezwykłymi wręcz widokami, łagodnym klimatem i bajeczną roślinnością. Maderę odradzamy jednak fanom plażowania – klasycznych plaż tam praktycznie nie ma. Jeśli jednak lubisz górskie wędrówki i jesteś fanem Cristiano Ronaldo, to Madera powinna się znaleźć w Twoich turystycznych planach.
  3. Wybrzeże Algarve – przepiękny region Portugalii, położony na południu kraju, nad Morzem Śródziemnym. Algarve pokochają wszyscy fani plażowania – tamtejsze plaże są uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Ciągną się kilometrami i są niesamowicie szerokie. Dodajmy do tego pyszne jedzenie, łagodny klimat i otwartość Portugalczyków, a otrzymany idealny cel przyszłorocznych wakacji.
  4. Wyspy Kanaryjskie – to według wielu najtańsza opcja na zasmakowanie prawdziwej egzotyki. Wyspy Kanaryjskie, choć administracyjnie należą do Hiszpanii, geograficznie leżą już w Afryce. Jest tutaj ciepło przez cały rok, dlatego to jedna z najlepszych destynacji na zimowy urlop pod palmami. Kanary oferują wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku: plaże, smaki, słońce, luźną atmosferę i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Jeśli lubisz imprezy – wybierz Teneryfę lub Gran Canarię. Wolisz wypoczynek w bardziej dzikiej scenerii? Idealne będą Lanzarote lub Fuerteventura.
  5. Albania – wielu kojarzy się tylko z biedą i przestępczością, ale Albańczycy zrobili w ostatnich latach ogromny postęp i mocno stawiają na turystykę. Wybrzeże Morza Jońskiego jest bajecznie piękne, a Polaków dodatkowo kuszą świetne ceny. Problemem jest tylko podróż – do Albanii nie latają tanie linie lotnicze, dlatego najlepiej znaleźć połączenie na grecką wyspę Korfu i stamtąd dostać się promem do Sarandy.

W Europie nie brakuje pięknych miejsc, które spokojnie mogą konkurować z rajskimi zakątkami Azji czy Karaibów. Trzeba je tylko odkryć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie