Portugalskie wakacje: co warto zobaczyć w tym kraju?

Andrzej Winnicki
03.01.2018

Portugalia jest krajem kuszącym cennymi zabytkami, wspaniałym klimatem oraz doskonałymi warunkami do wypoczynku. Słoneczna Portugalia kusi, a wczasy na jej terenie cieszą się coraz większą popularnością. Co warto zobaczyć w tym kraju? Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane przez biura podróży?

Lizbona i jej skarby

Większość turystów swe wycieczki po terenie Portugalii zaczyna od zwiedzenia Lizbony. Stolica kraju ma się czym pochwalić, a jej atrakcje z pewnością zasługują na uwagę. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście? Arco Rua Augusta, czyli słynny łuk triumfalny, uliczki Alfamy oraz wycieczki lizbońskimi tramwajami – oto atrakcje, którym nie można się oprzeć. Niezapomnianych wrażeń dostarczy również wizyta na zamku Castelo de São Jorge oraz zwiedzenie lizbońskiej katedry. Lizbona może się też pochwalić imponującym oceanarium oraz zabytkami, które wiążą się z wielkimi podróżnikami.

Takim skarbem jest m. in. klasztor Hieronimitów – zabytek, którego powstanie wiąże się z wyprawami Vasco da Gamy. Torre de Belém oraz Pomnik Odkrywców to kolejne atrakcje, które mają nam skutecznie przypominać o czasach, gdy Portugalia była zamorską potęgą, a z lizbońskich portów wyruszali na swe wyprawy najwięksi podróżnicy w dziejach świata.

Algarve: raj dla miłośników plażowania

To najpopularniejszy region turystyczny w Portugalii oraz wymarzone miejsce dla tych, którym marzą się beztroskie wczasy nad morzem – twierdzą autorzy bloga podróżniczego Ready for Boarding. Algarve to wyjątkowe miejsce, które urzeka pięknym wybrzeżem Atlantyku oraz takimi atrakcjami, jak miasto Lagos oraz pełne cennych zabytków Faro.

Aveiro: portowa atmosfera kusi

Kto chce spędzić udane wczasy w Portugalii, ten może postawić na wypoczynek w rejonie Aveiro. To portowe miasto kusi bliskością Oceanu Atlantyckiego oraz takimi atrakcjami, jak pałac, potężna katedra oraz muzeum, które pozwala w ciekawy sposób zapoznać się z historią tego miasta. Aveiro przyciąga też dzielnicą rybaków oraz licznymi kanałami, które przecinają miasto i sprawiają, że nabiera ono wyjątkowego charakteru.

Bragança: w cieniu potężnej cytadeli

Kolebka królewskiej dynastii oraz miasto, które może się pochwalić ciekawymi zabytkami – taki opis najlepiej zachęca turystów do wizyty w mieście Bragança. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Dumą miasta jest imponujący zamek z XII wieku oraz mury obronne, które do dziś zadziwiają swa potęgą. Spacer po średniowiecznej dzielnicy tego miasta to kolejna propozycja dla turystów, którzy cenią sobie zakątki urzekające dawną atmosferą. Muzeum wojskowości, placówka skupiająca się na upowszechnianiu wiedzy o regionie – oto kolejne atrakcje, dzięki którym to wiekowe miasto dla każdego z nas może się okazać ciekawym punktem w programie wycieczki po Portugalii.

Portugalia to wyjątkowy kraj, który każdego z nas może oczarować swym pięknem oraz niezwykłymi krajobrazami. Tu na nudę narzekać nie można, a wycieczki po tym kraju dla każdego z nas stać się mogą wspaniałą przygodą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie