Portugalia zimą? Sprawdź, dlaczego warto

Antoni Kwapisz
20.11.2023

Portugalia nie należy do czołówki najchętniej odwiedzanych krajów przez polskich turystów. Powodem jest przede wszystkim odległość oraz przekonanie o znacznie wyższych cenach w porównaniu z np. sąsiednią Hiszpanią. W rzeczywistości jednak w Portugalii można spędzić niedrogie wakacje, do czego zachęcamy szczególnie w okresie zimowym. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Pewna pogoda

Portugalia to super destynacja zimą, ponieważ w tym kraju panuje stabilna, bardzo przyjemna aura. Owszem, trafiają się dni deszczowe, jednak znacznie więcej jest tych słonecznych. Nawet w styczniu czy w lutym można liczyć na temperatury na poziomie kilkunastu czy lekko ponad 20 stopni Celsjusza.

Mniejszy tłok

Zimą w Portugalii praktycznie zamiera cały ruch turystyczny. Warto to wykorzystać, aby w spokoju i bez kolejek zwiedzić największe atrakcje tego przepięknego kraju. Jest to również fajna pora na plażowanie (choć raczej nie kąpiele), gdzie jest szansa na to, aby nie spotkać ani jednego turysty i mieć plażę tylko dla siebie.

W okresie zimowym luźniej jest także w restauracjach, co pozwala delektować się lokalnymi specjałami, takimi jak suszone dorsze (bacalhau) czy słynna zupa z kamieni (sopa de pedra).

Atrakcyjne ceny

W okresie zimowym Portugalia staje się jedną z najbardziej opłacalnych destynacji turystycznych. Ceny jedzenia czy transportu nie odbiegają od tych w Polsce, natomiast już za noclegi można zapłacić znacznie mniej niż w naszym kraju.

Sporo atrakcji sezonowych

Zimą w Portugalii odbywa się wiele wydarzeń związanych z np. Bożym Narodzeniem, powitaniem Nowego Roku czy karnawałem. Część z nich ma charakter lokalny, część ogólnokrajowy. Można się spotkać z opinią, że imprezy karnawałowe w Portugalii są godną konkurencją dla tych w Brazylii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie