Polecimy tanią linią do Albanii!

Mateusz Rąbalski
09.05.2022

Turyści z Polski zyskują kolejny bardzo ciekawy kierunek podróży. Tania linia lotnicza Wizz Air oficjalnie potwierdziła uruchomienie połączenia z Warszawy do Tirany, czyli stolicy Albanii. To bardzo interesująca opcja dla osób uwielbiających Bałkany, a niemających ochoty na spędzenie ponad 20 godzin w samochodzie.

Co wiemy o nowym połączeniu?

Połączenie lotnicze z Warszawy do Tirany zostanie uruchomione 4 lipca 2022 roku i ma być utrzymane do 9 września. Będzie to zatem typowo wakacyjna propozycja węgierskiego przewoźnika. Loty mają być realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Samolot wystartuje z Warszawy o 9:40, by wylądować w Tiranie po nieco ponad 2 godzinach.

Dlaczego warto polecieć do Albanii?

Nowe połączenie lotnicze, zwłaszcza realizowane przez linię low-costową, powinno się cieszyć sporą popularnością. Albania od kilku lat jest hitem sprzedaży biur podróży, jednak nie każdy chce wybrać się na wakacje zorganizowane, do luksusowego hotelu all inclusive.

Albania jest na tyle atrakcyjnym krajem, że warto go odwiedzić także na własną rękę. Niekoniecznie polecamy popularne nadmorskie kurorty, jak Durres czy Vlora. Największe skarby tego państwa znajdują się w jego centrum.

Z Tirany warto uciec od razu na tereny wiejskie, gdzie można sobie przypomnieć, jak jeszcze 30 lat temu wyglądało życie w Polsce. Obowiązkowym punktem jest Gjirokastra, warto także zajrzeć do przepięknej Sarandy (i zatrzymać się tam przez kilka dni) oraz dojechać nad spektakularne Jezioro Szkoderskie.

Albania jest krajem przyjaznym turystom, wciąż dość tanim, a także dającym pewien przedsmak egzotyki – i to wciąż w Europie, stosunkowo blisko Polski.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie