Pociągiem z Polski do Chorwacji? To możliwe już w 2022 roku

Mateusz Rąbalski
04.10.2021

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Szczególnie chętnie odwiedzają ją Polacy.

Z tego względu planując wakacje, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować nocleg w hotelu lub u lokalnego gospodarza. By załapać się na atrakcyjne i tanie rezerwacje, warto korzystać ze specjalnych platform do wyszukiwania noclegów – sprawdź tutaj

Większość z nas wybiera się do Chorwacji własnym samochodem, natomiast taka podróż, szczególnie z północnych województw, jest bardzo męcząca. Istnieje spora szansa, że już w 2022 roku do Chorwacji będziemy mogli dostać się znacznie wygodniej, bo pociągiem.

Konkretny plan uruchomienia połączenia kolejowego z Polski do Chorwacji

Co ciekawe plan ten opracował nie jeden z polskich przewoźników, ale czeski RegioJet. Spółka ta chce uruchomić bezpośrednie połączenie kolejowe z Krakowa do Rijeki oraz Splitu, a więc do bardzo atrakcyjnych dla turystów regionów Chorwacji. RegioJet zapowiada, że połączenie stanie się faktem już w wakacje 2022 roku.

Czesi mają już doświadczenie w obsłudze podobnej trasy, ponieważ do Chorwacji od pewnego czasu jeżdżą pociągi tego przewoźnika startujące z Pragi – połączenie cieszy się dużą popularnością, tylko do początku lipca 2021 roku sprzedano prawie 70 tysięcy biletów.

Podróż do Chorwacji pociągiem może stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla własnego samochodu – szczególnie z punktu widzenia kierowców, którzy dziś muszą spędzić za kierownicą kilkanaście godzin, nierzadko jadąc w nocy. Problem stanowią również gigantyczne kolejki na granicy słoweńsko-chorwackiej i węgiersko-chorwackiej, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Dodajmy, że RegioJet planuje uruchomienie także innych atrakcyjnych połączeń kolejowych, m.in. z Warszawy przez Katowice do narciarskich kurortów w Austrii i Włoszech oraz z Warszawy do Amsterdamu, Brukseli i Ostendy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie