Piękna Skandynawia czeka na Ciebie!

Krzysztof Jagielski
13.04.2016

Skandynawia to jeden z najpiękniejszych zakątków Europy. Surowe piękno północy chwyta za serce każdą osobę, która jest wrażliwa na wspaniałe krajobrazy i dziką naturę. Najbardziej widowiskowy kraj tego rejonu to Norwegia, którą odwiedza kilkanaście milionów turystów rocznie. Niestety – dla osób chcących odwiedzić Norwegię – jest to dość drogi kraj, a koszt zorganizowanej wycieczki do niego to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Jeśli jednak preferuje się turystykę indywidualną, wówczas można zaoszczędzić spore ilości gotówki. W jaki sposób?

Zamiast promem - samolotem

Jednym z większych kosztów podróży do Norwegii jest samo dotarcie do tego kraju. Można udać się tam jednym z promów, który wypływa z Danii. Na dziesięć połączeń jedno kieruje się do stolicy kraju, Oslo, pozostałe do innych miast. Do Danii trzeba dojechać lub dolecieć, co daje kolejne koszty. Obojętnie, czy jedzie się samochodem, czy autokarem, należy przygotować się na wydatek co najmniej kilkuset złotych. Można jednak oszczędzić te pieniądze i wybrać inny sposób na dotarcie do stolicy Norwegii. Jest to podróż lotnicza, a tanie loty do Oslo kosztują nawet poniżej 100 złotych!

Jak tanio dostać się do Norwegii?

Jednym z przewoźników, który oferuje tanie loty do Norwegii, jest RyanAir. Wszystkie rejsy są bezpośrednie, a większość odbywa się na trasie Warszawa – Oslo. W zależności od tego, kiedy kupuje się bilet, może kosztować on jedynie kilkadziesiąt złotych. Na przykład jedna z najtańszych ofert to wydatek zaledwie 56 złotych! Rejs ten odbywa się z lotniska Chopina, a kończy w Moss Ryge. Inne tanie loty to wydatek pomiędzy 100 – 300 złotych. Wyloty odbywają się nie tylko z lotniska Chopina, ale również i z portu lotniczego Modlin. Biorąc pod uwagę fakt, że lot trwa zaledwie 2 godziny i kosztuje znacznie mniej niż podróż lądem, jest to polecany sposób podróży, aby dostać się tanim kosztem na miejsce.

A co na miejscu?

Serwisy, które sprzedają bilety na podróże tanimi liniami lotniczymi (jak np. Fru.pl) nie gwarantują niczego więcej poza samym przelotem, a więc o pobyt na miejscu należy zadbać samodzielnie.  Jednak nie jest to żaden problem, ponieważ miejsce w hotelu można zarezerwować online. Podobnie da się rozplanować cały pobyt wraz z kosztami dzięki internetowi – większość miejsc ma swoje witryny informacyjne, c znacznie ułatwia kalkulację kosztów. Dzięki temu nikt nie będzie zaskoczony nieprzewidzianymi wydatkami podczas tej ciekawej podróży. Warto także sprawdzić, czy serwisy sprzedające bilety na tanie loty nie mają ofert city break w Norwegii – dzięki czemu kupuje się bilety wraz z wykupionym noclegiem w hotelu.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie