Paryż - miasto, które warto poznać

Andrzej Winnicki
27.12.2016

W dzisiejszych czasach podróżowanie po Europie jest wyjątkowo łatwe i przyjemne. Otwarte granice Unii Europejskiej oraz coraz dogodniejsze (i tańsze) połączenia lotnicze sprawiają, że praktycznie każdy z nas może wybrać się na zwiedzanie największych miast Europy. Wśród tych, które warto zobaczyć znajduje się Paryż. Znane z wielu filmów miasto miłości ma nam bowiem naprawdę sporo do zaoferowania.

Idealna propozycja na weekendowy wypad

Większość z nas uważa, że aby wybrać się w zagraniczną podróż należy zarezerwować sobie co najmniej tygodniowy urlop. Tymczasem to nie do końca prawda. Aby poznać i pokochać malowniczy Paryż wystarczy bowiem zarezerwować sobie weekend. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się wziąć choćby dzień urlopu wystarczy nam czasu na zobaczenie wszystkich atrakcji tego pięknego miasta. Co równie ważne, weekendowa wycieczka do Paryża nie będzie dużym obciążeniem dla naszego budżetu.

Samolotem - szybko i bezpiecznie

W jaki sposób wybrać się na wycieczkę do Paryża? Możliwości mamy sporo - możemy pojechać własnym samochodem lub busem. Trzeba jednak przyznać, że wielogodzinna podróż może być męcząca i sprawić, że zabraknie nam czasu i sił na zwiedzanie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest lot samolotem. W dzisiejszych czasach połączenia ze stolicą Francji są liczne a ceny biletów nie powinny przerazić nas swoją kwotą. Co więcej, często można trafić na ciekawe, weekendowe promocje biletów w dwie strony, które jeszcze bardziej zmniejszą koszty naszej wymarzonej podróży.

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto, w którym zobaczyć można naprawdę sporo kultowych i pięknych miejsc. Obowiązkowym punktem na naszej mapie zwiedzania powinny być tak znane obiekty jak Wieża Eiffel'a czy Katedra Notre Damme. Warto również poobcować z kulturą odwiedzając Luwr. Znajdujące się tu dzieła sztuki zachwycą nawet osoby, które na co dzień nie zajmują się kontemplacją arcydzieł znanych malarzy czy rzeźbiarzy.

Warto jednak nie ograniczać się do flagowych miejsc, które odwiedzają wszyscy turyści. Dobrym pomysłem, który z całą pewnością dostarczy nam niezapomnianych wspomnień jest rejs po Sekwanie. Pozwala poznać uroki miasta w niecodzienny sposób a jednocześnie rozkoszować się radością spędzania czasu na komfortowym jachcie.

Różnorodność smaków, która zachwyca

Przebywając na wycieczce w Paryżu nie sposób nie skorzystać z prawdziwej uczty, jaką są nam w stanie zapewnić tutejsze restauracje, kafejki czy bary. Wszyscy doskonale wiemy przecież, że francuska kuchnia jest wykwintna, aromatyczna a przy tym bardzo zdrowa. Po co warto sięgnąć? Z całą pewnością po tradycyjne francuskie śniadanie składające się z miękkich a jednocześnie chrupiących croissantów. Do tego warto zdecydować się na aromatyczną kawę z pianką. Wieczorami zaś warto rozkoszować się czerwonym winem orazz bogactwem serów, z których słynie paryska kuchnia. Jest w czym wybierać, ponieważ we Francji tworzy się około 500 gatunków sera, z których każdy z nas może wybrać to, co odpowiadać będzie jego potrzebom i upodobaniom.

Podsumowując, jeśli szukamy miejsca na wycieczkę i chcemy nie tylko nacieszyć się pięknymi widokami, ale również poznać ciekawe miejsca, zachwycić się różnorodnością smaków i po prostu miło spędzić czas, wycieczka do Paryża będzie doskonałym pomysłem (https://www.lottravel.com/lot-oferty/paryz-weekend-w-miescie-milosci,10.html). Przekonało się o tym już zresztą wielu zadowolonych turystów, którzy chętnie wracają do tego klimatycznego miasta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie