Oto prawdopodobnie najpiękniejsza księgarnia w Europie

Mateusz Rąbalski
13.11.2023

Lubisz książki i często zaglądasz do księgarni w poszukiwaniu nowości wydawniczych? Mamy dla Ciebie pomysł na super wycieczkę. Wybierz się do Porto w Portugalii, gdzie działa prawdopodobnie najpiękniejsza księgarnia w Europie, a może i na całym świecie.

Livraria Lello

To nazwa księgarni (nie biblioteki, co ważne), która mieści się w jednym z największych portugalskich miast, czyli wspomnianym Porto. Księgarnia została założona w 1906 roku i dziś stanowi atrakcję turystyczną samą w sobie.

Tym, co wyróżnia księgarnię, jest niesamowite, wręcz baśniowe wnętrze, które miało być inspiracją dla J.K. Rowling, autorki cyklu książek o Harrym Potterze (pisarka mieszkała w Porto na początku lat 90. XX wieku).

Księgarnia robi niesamowite wrażenie, a przy tym mieści około 60 tys. woluminów, w tym unikalnych. Można w niej kupić książki w przepięknych wydaniach, a ceny zwykle wynoszą między 10 a 15 euro.

Warto zaznaczyć, że wstęp do księgarni jest płatny i kosztuje 8 euro. To niezwykłe miejsce można odwiedzać codziennie między 9:30 a 19.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie