Nie tylko Barcelona. 7 miast w Hiszpanii, które zasługują na Twoją wizytę

Mateusz Rąbalski
27.03.2017

Hiszpania kojarzy się z pięknymi plażami, znakomitym klimatem i oczywiście z Barceloną. Przeciętny Polak wymieni może jeszcze Madryt, Sewillę czy Walencję, ale na tym koniec. Tymczasem Hiszpania oferuje znacznie więcej. W tym kraju są miasta, które zachwycą każdego fana architektury i zabytków, ale pozostają w cieniu chociażby wspomnianej stolicy Katalonii. Stworzyliśmy ranking 7 miast w Hiszpanii, które zdecydowanie warto odwiedzić.

  1. Salamanca – miasto leży w zachodniej części Hiszpanii. To jeden z najstarszych na świecie ośrodków akademickich. Słynie z doskonałych klubów, wspaniałych zabytków i przyjaznej atmosfery. W dodatku jest tutaj znacznie taniej niż w bardziej popularnych miastach.
  2. Alicante – samo miasto może nie zachwyca, za to przylegające do niego plaże bez wątpienia można zaliczyć do grona najpiękniejszych w Europie. Są bardzo szerokie, czyste i spodobają się rodzinom z dziećmi. Wybrzeże Costa Blanca to urokliwy i wcale nie tak drogi zakątek Hiszpanii, będący świetną alternatywą dla zatłoczonego Costa Brava czy Costa Del Sol.
  3. Santander – przepiękne miasto położone nad Zatoką Biskajską, na północy Hiszpanii. Słynie z bajecznych widoków wybrzeża i bardzo ładnych plaż. Jest popularnym wśród Hiszpanów uzdrowiskiem. Co ważne – z Polski do Santander kursują bezpośrednie samoloty.
  4. San Sebastian – miasto położone w Kraju Basków, w którym co roku odbywa się słynny festiwal filmowy. San Sebastian to piękna starówka, czyste plaże i wiele cennych zabytków, na czele z XVI-wiecznym kościołem San Vincente.
  5. Tarragona – wiele osób przyjeżdżających do Barcelony nie zdaje sobie sprawy, że niedaleko znajduje się wyjątkowo zabytkowe miasto, które w 2002 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Tarragonie można podziwiać przede wszystkim pozostałości z czasów Cesarstwa Rzymskiego.
  6. Caceres – jedno z najbardziej zabytkowych miast w Hiszpanii, położone na zachodzie kraju. Co ciekawe Stare Miasto Caceres bardzo przypomina... Toruń lub Grudziądz. To raj dla lubiących wielogodzinne zwiedzanie.
  7. Kordoba – miasto położone w Andaluzji spokojnie może stanowić konkurencję dla bardziej znanej Sewilli. Kordoba to jeden wielki zabytek, które zwiedzenie zajmie co najmniej kilka dni. Większość cennych budynków pochodzi z okresu średniowiecza i zachwyca każdego, kto tu przyjedzie.

Hiszpania to przepiękny kraj, który można odwiedzać latami i nadal nie poznać wszystkiego, co oferuje. Na pewno nie warto się więc ograniczać do tych powszechnie znanych i nieco już nudnych atrakcji – lepiej jest szukać czegoś nowego i zachwycić się Hiszpanią po swojemu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie