Nareszcie! Hiszpania znosi restrykcje wjazdowe dla turystów z Polski

Mariusz Siwko
25.07.2022

Ostatni popularny kierunek turystyczny w Europie skończył z segregowaniem turystów. Od 2 czerwca 2022 roku Hiszpania nie wymaga już od Polaków okazywania certyfikatu COVID. Tym samym osoby niezaszczepione czy niechcące wykonywać testów mogą ze spokojem planować wakacyjny wyjazd na Półwysep Iberyjski.

Hiszpania trzymała nas w niepewności do samego końca

To właśnie hiszpański rząd najdłużej utrzymywał obostrzenia związane z COVID-19 – oczywiście mamy na myśli kraje turystycznie, tłumnie odwiedzane przez podróżnych z Polski. Wcześniej wycofanie się z obowiązku okazywania certyfikatu COVID zapowiedziały (i zrealizowały) m.in. Włochy, Chorwacja, Grecja czy Cypr. Teraz do tego grona dołączyła również Hiszpania.

O zniesieniu obostrzeń oficjalnie poinformowała ambasada Hiszpanii w Polsce. Od 2 czerwca nie trzeba już mieć przy sobie żadnego certyfikatu poświadczającego szczepienie, przechorowanie czy wykonanie testu na koronawirusa. Dotyczy to wszystkich podróżnych, bez względu na wiek.

Jeśli więc planowałeś wakacje w Hiszpanii, na przykład na Costa Brava czy Costa Del Sol, a nie masz certyfikatu unijnego i nie zamierzasz się testować, to jak najbardziej możesz już szukać lotów czy wycieczek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie