Na kemping? Tylko do Włoch! Ale właściwie dlaczego?

Jerzy Biernacki
04.03.2021

Wakacje na kempingu to świetna alternatywa dla hoteli, pensjonatów czy agroturystyki. Coraz więcej Polaków odkrywa, że kempingi na południu Europy oferują bardzo wysoki standard, praktycznie niespotykany w naszym kraju. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Na europejskich kempingach jest gwarno, zawsze jest co robić, a do tego zachęcająco prezentują się ceny. Na dobry początek przygody z kempingami polecamy wybrać te zlokalizowane we Włoszech. Dlaczego? Sprawdź te argumenty.

Atrakcje wodne

Włoskie kempingi z nich słyną. Nie trzeba wcale wydawać majątku, żeby znaleźć miejsce na kempingu oferującym dostęp do basenu pływackiego, zjeżdżalni, wodnych placów zabaw, jacuzzi czy brodzików dla maluszków. Dzięki temu mamy praktycznie wszystko, co potrzebne do szczęścia pod ręką – zwłaszcza z perspektywy dzieci.

Bardzo dobra infrastruktura

Na włoskich kempingach znajdziemy mnóstwo udogodnień, tak dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Są place zabaw, ścieżki spacerowe, restauracje, bary, supermarkety. Jeśli więc szukacie miejsca, z którego nie trzeba się w ogóle ruszać przez cały pobyt, to włoskie kempingi – zwłaszcza 4- i 5-gwiazdkowe – w 100% spełnią Wasze oczekiwania.

Świetne animacje

To ważne z punktu widzenia dzieci, ale też rodziców, którzy chcieliby mieć trochę czasu tylko dla siebie. Włosi uwielbiają dzieci, dlatego na kempingu zawsze można liczyć na animacje tworzone specjalnie z myślą o najmłodszych – i to zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Włoski luz

Włosi, jak to Włosi – hołdują zasadzie dolce vita! Jeśli podczas wakacji lubicie poczuć luz, nigdzie się nie spieszyć, zażywać nieskrępowanego relaksu i nie przejmować się drobiazgami, to włoskie kempingi są idealnym wyborem. Pamiętajcie tylko, że bywa na nich dość gwarno, dlatego nie jest to na pewno optymalny wybór dla osób preferujących wypoczynek w ciszy.

Dobre ceny

Choć Włochy same w sobie są dość drogim kierunkiem turystycznym, to już ceny kempingów mogą mile zaskoczyć. Zwłaszcza w porównaniu z tymi w Chorwacji czy we Francji. Spokojnie da się znaleźć przyjemny kemping w Toskanii, na wybrzeżu czy nad jeziorem Garda w cenie od około 3500 złotych za tygodniowy pobyt w klimatyzowanym domku – i to w sezonie (przełom czerwca i lipca lub końcówka sierpnia). Poza sezonem ceny spadają nawet o połowę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie