Myślisz, że wakacje w Bułgarii to strzał w dziesiątkę? Zmienisz zdanie!

Historia zatoczyła koło. W latach 70. i 80 wczasy w Bułgarii były marzeniem milionów polskich rodzin. Dziś wielu z nas może je łatwo spełnić, z czego Polacy bardzo chętnie korzystają. Bułgaria to absolutna czołówka najpopularniejszych kierunków wakacyjnych sprzedawanych przez biura podróży w naszym kraju. Kuszą przede wszystkim niskie ceny, ale też gwarantowana pogoda. Ideał? Nie do końca. Jest co najmniej kilka powodów, dla których nie warto planować wakacji na bułgarskiej riwierze.

Tłumy!

To najważniejszy argument przeciwko wakacjom w Bułgarii. Tamtejsze wybrzeże jest tak zatłoczone, szczególnie w sezonie, że naprawdę trudno jest znaleźć miejsce na plaży czy w restauracji. Niektórym może też przeszkadzać fakt, że w rozmowach najczęściej słychać język polski.

Niska jakość usług turystycznych

Bułgaria to nadal wielki plac budowy. Z tego powodu nie ma co liczyć na urokliwe zakątki i puste plaże. Wszędzie, gdzie się tylko da, powstają hotelowe molochy, które psują krajobraz. Istniejące hotele w większości pamiętają poprzedni boom na Bułgarię z czasów słusznie minionych, dlatego ich standard pozostawia wiele do życzenia. Bułgarskie 4 gwiazdki nijak się mają do polskich.

Z pogodą bywa różnie

Oczywiście jest ona znacznie stabilniejsza niż w Polsce, ale jeśli ktoś liczy, że uda mu się spędzić urlop w upale przed lub po sezonie, to może być niemile zaskoczony. Bułgarskie wybrzeże jest dość deszczowe, szczególnie w maju. Nie bez powodu właśnie w tym miesiącu ceny wycieczek są podejrzanie niskie.

Morze Czarne nie zachwyca

Nie jest ani szczególnie ciepłe, ani czyste. Zawiedzeni będą fani snorkelingu, bo dostrzeżenie czegoś interesującego w wodach Morza Czarnego graniczy z cudem. Temperatura wody przekracza 23 stopnie dopiero pod koniec lipca. Jeśli więc masz w pamięci gorący Adriatyk czy Morze Jońskie, to Morze Czarne będzie dla Ciebie wielkim rozczarowaniem.

Brzydota

Bułgarski styl architektoniczny jest pomieszaniem cepelii z kiczem i nowobogackim przepychem. To nie każdemu przypadnie do gustu. Nie licz na to, że podczas wakacji all inclusive zobaczysz urokliwe uliczki, niską zabudowę i rodzinne hoteliki. W tym kraju nie ma na to miejsca.

Oczywiście odwiedzenie Bułgarii na własną rękę, najlepiej samochodem, wciąż jest dobrym pomysłem. Pod warunkiem, że będziesz się trzymać z dala od wybrzeża.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.