Madera – dlaczego warto się tam wybrać?

Mateusz Rąbalski
14.11.2022

Madera to wyspa należąca do Portugalii, którą fani piłki nożnej mogą kojarzyć z miejscem urodzenia samego Cristiano Ronaldo. Ten piękny zakątek Europy stanowi również bardzo atrakcyjny kierunek turystyczny. Polscy turyści powoli odkrywają Maderę, głównie z uwagi na stosunkowo wysokie ceny wycieczek. Jeśli budżet nie stanowi problemu, to na pewno warto się tam wybrać. Dlaczego? Poznaj kilka dobrych powodów.

Wyspa wiecznej wiosny

To metaforyczne określenie jak ulał pasuje właśnie do Madery. Na wyspie panuje umiarkowany, bardzo przyjemny klimat, dzięki czemu jest to kierunek całoroczny. Na Maderę można się wybrać w szczycie sezonu letniego i nie narzekać na upały, jak i zimą, kiedy to nacieszymy się temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza.

Raj dla aktywnych

Madera to wyspa wulkaniczna, którą na pewno powinny odwiedzić osoby preferujące aktywny wypoczynek. Można ją zwiedzać pieszo, na rowerze, korzystając z komunikacji publicznej czy wynajętym samochodem, codziennie odkrywając nowe, zachwycające zakątki. Szczególnie polecamy wyprawy trekkingowe, podczas których można podziwiać zachwycające widoki na Ocean Atlantycki, a przy dobrej pogodzie nawet zobaczyć wybrzeże Afryki.

Wciąż brak tłumów

Madera nie jest tak popularnym kierunkiem turystycznym jak Wyspy Kanaryjskie, nie wspominając już o Majorce czy nawet Malcie. Dlatego można polecić tę wycieczkę osobom, które nie przepadają za tłumami, ale też nie chcą jechać w miejsce całkowicie odludne i słabo zagospodarowane pod względem turystycznym.

Na Maderze nie brakuje znakomitych hoteli, atrakcji dla turystów (szczególnie polecamy naturalne baseny), ale też miejsc noclegowych na nieco płytszą kieszeń.

Wspaniała roślinność

Madera zachwyci każdego, kto kocha kwiaty i egzotyczne rośliny. Ta wyspa przypomina jeden wielki ogród, którym można się napawać przez okrągły rok. Roślinność stanowi jeden z największych atutów tego zakątka świata, położonego w odległości około 5 godzin lotu z Polski.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie