Kemping we Włoszech – rezerwować bezpośrednio, czy przez biuro?

Andrzej Winnicki
20.06.2023

Włoskie kempingi uchodzą za jedne z najlepszych lub nawet najlepsze w Europie. Są typowo rodzinne, oferując mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Można na nich spać w kamperze, przyczepie, namiocie czy wynajętym domku. Wiele osób wybierających się na kemping we Włoszech po raz pierwszy nie wie, czy lepiej złożyć rezerwację bezpośrednio na kempingu, czy przez jedno z biur. Oto zalety i wady obu tych rozwiązań.

Rezerwacja na kempingu

Jeśli znasz język angielski, to rezerwację możesz bez żadnego problemu złożyć przez stronę internetową kempingu lub przez kontakt mailowy. Co więcej, niektóre włoskie kempingi mają strony przetłumaczone na język polski, co już w ogóle upraszcza sprawę rezerwacji.

Zalety rezerwacji na kempingu:

  • Zwykle najkorzystniejsza cena;
  • Większy wybór parceli, domków czy namiotów;
  • Często korzystniejsze warunki – na przykład bezkosztowe odwołanie rezerwacji na miesiąc przed przyjazdem;

Rezerwacja przez biuro

W Polsce działa co najmniej kilka dużych biur podróży specjalizujących się w turystyce kempingowej. Mają one w swojej ofercie przede wszystkim te najpopularniejsze kempingi, w tym oczywiście włoskie. To dobra opcja dla osób, które czują się niepewnie podczas składania rezerwacji bezpośrednio na kempingu, cenią sobie opiekę polskojęzycznego konsultanta i często rezydenta biura dostępnego już na samym kempingu.

Zalety rezerwacji przez biuro:

  • Polskojęzyczna opieka;
  • Zdarzają się bardzo atrakcyjne promocje cenowe;
  • Duży wybór kempingów;
  • Domki czasami są lepiej wyposażone niż te rezerwowane bezpośrednio przez kemping;

Wybierz zatem tę opcję, która lepiej wpisuje się w Twoje oczekiwania oraz doświadczenie w spędzaniu wakacji na kempingach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie