Jezioro Bled – dlaczego warto odwiedzić ten region?

Krzysztof Jagielski
16.10.2023

Jezioro Bled to najpopularniejszy region w Słowenii. Ten niewielki kraj z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, również z Polski, zachwycając bajkowymi wręcz widokami. Jeśli szukasz nieoczywistego kierunku na przedłużony weekend czy wakacyjny urlop, to rozważ właśnie wyjazd nad Jezioro Bled. Oto kilka argumentów, które powinny Cię do tego przekonać.

Widoki, widoki i jeszcze raz widoki

Najważniejszym powodem, dla którego warto odwiedzić region Jeziora Bled, są wspaniałe widoki. Jezioro jest położone w otoczeniu imponujących szczytów Alp Julijskich. Okolica jest zielona i do złudzenia przypomina np. Szwajcarię. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek na łonie natury, a przy tym bez wielkich tłumów i blisko Polski, to Jezioro Bled w Słowenii jest jednym z najlepszych wyborów.

Fantastyczne kempingi

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że Jezioro Bled nie jest destynacją budżetową. Tamtejsze hotele należą do najdroższych w Słowenii, dlatego warto rozważyć pobyt na jednym z kempingów. Te oferują wysoki standard za rozsądną cenę. Jeśli preferujesz wakacje pod namiotem, w kamperze czy przyczepie kempingowej, to tym bardziej wybierz się właśnie nad Jezioro Bled.

Coś dla aktywnych

Urlop nad Jeziorem Bled to wymarzona propozycja dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Sporty wodne, przepiękne szlaki Alp Julijskich, mnóstwo ścieżek rowerowych – to wszystko mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Ciepła woda

Jezioro Bled, choć jest położone w regionie górskim, zaskakuje wysoką temperaturą wody. Latem śmiało można się w nim kąpać – już w lipcu woda może osiągać temperaturę 26-27 stopni Celsjusza, dzięki czemu jest komfortowa również dla małych dzieci. Warto dodać, że Jezioro Bled jest bardzo czyste.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie