Jak zwiedzać Weronę?

Krzysztof Jagielski
08.08.2022

Werona to jedno z najpiękniejszych włoskich miast. Osławione w dramacie Szekspira „Romeo i Julia” jest tłumnie odwiedzane przez turystów, i to przez cały rok. Jeśli wybierasz się do Werony, to mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Wykup Verona Card

Verona Card to specjalna karta przygotowana z myślą o turystach, którzy chcą szybko zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc w tym mieście i nie wydać majątku na bilety wstępu. Płacąc tylko 20 euro za 24 godziny lub 25 euro za 48 godzin zyskujemy możliwość wejścia do największych atrakcji miasta, w dodatku bez stania w długich kolejkach.

Zacznij od Areny

Arena w Weronie to taka namiastka rzymskiego Koloseum. Nie jest oczywiście tak okazała, natomiast z pewnością warto do niej zajrzeć, zwłaszcza jeśli nie miało się wcześniej okazji zobaczenia takiego obiektu na żywo. Robi wrażenie.

Zwiedzaj Weronę pieszo

Zwiedzanie na piechotę jest bezsprzecznie najlepszą opcją dla osób, które wybierają do Werony, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Miasto jest zatłoczone, w wielu miejscach obowiązuje zakaz poruszania się rowerem, a parkingi są bardzo drogie. Spokojnie, do większości atrakcji można dotrzeć w ciągu kilkunastu minut spacerem.

Odwiedź balkon Julii wcześnie rano

Balkon Julii (choć Julia w rzeczywistości nigdy tam nie mieszkała) jest największą atrakcją Werony i punktem obowiązkowym na mapie zwiedzania tego miasta. Problem w tym, że już od południa do wieczora gromadzą się tam tłumy, a więc nie ma mowy o komforcie czy zrobieniu zdjęcia bez tła. Nasza rada? Wybierz się pod balkon wcześnie rano.

Grób Julii? Niekoniecznie

Grób Julii (oczywiście rzekomy) to fajna atrakcja, ale niekoniecznie must see. Sam grób, jak również jego otoczenie nie robią wielkiego wrażenia, dlatego lepiej jest zaoszczędzić na bilecie wstępu i od razu przejść do kolejnego punktu, czyli…

Wypij kawę na Piazza delle Erbe

Piazza delle Erbe to drugi najważniejszy plac Werony i naszym zdaniem najpiękniejszy. Jest gwarny, latem panuje na nim bardzo wysoka temperatura, dlatego najlepiej jest rozkoszować się architekturą okolicznych budynków w cieniu parasola, popijając frappe czy jedząc przepyszną włoską pizzę.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.