Jak spędzić wakacje w Szwajcarii taniej?

Mateusz Rąbalski
05.02.2024

Szwajcaria słynie z porządku, przepięknych widoków, zachwycających alpejskich jezior oraz… drożyzny. Rzeczywiście, wakacje w tym kraju mogą zrujnować niejeden portfel, jednak tak być wcale nie musi. W naszym artykule podajemy kilka sposobów na tańszy urlop w Szwajcarii.

Transport publiczny

Paliwo i opłaty drogowe w Szwajcarii są horrendalnie drogie, dlatego warto korzystać z transportu zbiorowego i polować na liczne promocje na zakup biletów kolejowych i autobusowych. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest Swiss Travel Pass, czyli program dla turystów, który oferuje nieograniczone podróżowanie po całej Szwajcarii za pomocą transportu publicznego.

Unikaj najpopularniejszych kurortów

Zatrzymując się w Genewie czy Zurychu trudno liczyć na niskie koszty pobytu. Stąd warto planować objazd Szwajcarii poza utartym szlakiem, odwiedzając np. małe wioski alpejskie.

Gotuj we własnym zakresie

Szukając zakwaterowania warto postawić na takie, które zapewnia dostęp do kuchni. Pozwoli to gotować we własnym zakresie, a to bardzo ważne dla oszczędności – jedzenie w Szwajcarii jest bardzo drogie, nie wspominając już o restauracjach.

Darmowe atrakcje

Pomimo drożyzny panującej w Szwajcarii, wciąż da się w niej znaleźć zupełnie darmowe atrakcje turystyczne, w tym muzea. Bezpłatne jest także napawanie się widokami Alp i jezior, po co głównie przyjeżdża się do tego kraju.

Wybieraj tańsze noclegi

Hotele czy górskie pensjonaty są poza zasięgiem finansowym budżetowego turysty, natomiast warto rozważyć inne, o wiele tańsze formy zakwaterowania. W Szwajcarii dużą popularnością cieszą się m.in. schroniska młodzieżowe i bajecznie zlokalizowane kempingi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie