Gdzie na narty w Europie? Najlepsze propozycje

Krzysztof Jagielski
26.07.2021

Fani narciarstwa raczej nie mogą być zadowoleni z krajowej oferty. Rodzime ośrodki narciarskie nie umywają się do tych w innych krajach, nawet o porównywalnym poziomie zamożności. Jeśli więc podjąłeś już decyzję, że na najbliższy wyjazd wybierzesz się za granicę, to sprawdź najlepsze europejskie destynacje narciarskie.

Czechy

Na początek najbliższy kierunek, który naprawdę warto wziąć pod uwagę. Czechy mają kilka znakomitych ośrodków narciarskich, na czele ze słynnym Szpindlerowym Młynem. Co ważne, ceny karnetów są porównywalne z tymi w Polsce, natomiast trudno porównać jakość przygotowania tras oraz przede wszystkim ich długość. To smutne, że Czesi potrafią, a my nie za bardzo…

Słowacja

Jeśli chcesz poczuć przedsmak alpejskich emocji, to koniecznie wybierz się na narty na Słowację. Po południowej części Tatr znajdziesz idealne warunki narciarskie, które powinny w zupełności wystarczyć nawet doświadczonym fanom jazdy na dwóch deskach. Trasy są długie, zróżnicowane pod względem trudności i co ważne nie ma tak irytujących kolejek, jak w Polsce.

Włochy

Pora zrobić kolejny krok i wybrać się w Alpy. Włochy to wręcz idealna propozycja dla zapalonych narciarzy. Nie dość, że mamy ogromny wybór tras, w tym wielokilometrowych, to jeszcze prawie zawsze możemy liczyć na doskonałą pogodę. Ceny? Wysokie, ale za jakość w tym przypadku warto dopłacić.

Francja

To już propozycja dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na nieco dalszy wyjazd. Francuskie ośrodki narciarskie są drogie, zatłoczone, ale jakość przygotowania tras jest bez zarzutu. Jeśli budżet nie gra roli, to na pewno warto spróbować.

Austria

Perła europejskiego narciarstwa. Chyba każdy zakochany w tym sporcie marzy o tym, aby wreszcie przekonać się, z czego wynikają tak doskonałe opinie o austriackich ośrodkach narciarskich. Co ważne, nie są one ani trochę przesadzone. Jedynym minusem Austrii są oczywiście wysokie ceny, natomiast tutaj warto przekładać je na jakość oraz długość tras.

Szwajcaria

Rzadziej odwiedzana przez polskich narciarzy, ale powód jest jeden: ceny. Szwajcaria to bardzo drogi kraj, co szczególnie dobrze widać w tamtejszych ośrodkach narciarskich. Trasy są fantastyczne, natomiast ten kierunek można polecić wyłącznie narciarzom z grubymi portfelami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie