Gdzie jeszcze można znaleźć słońce i ciepło w grudniu? Bliskie kierunki z Polski

Antoni Kwapisz
11.12.2023

Grudzień to miesiąc, w którym Polacy stosunkowo rzadko wyjeżdżają za granicę. Z roku na rok przybywa jednak osób, które jeszcze przed świętami chcą zażyć ciepła i słońca, a może nawet spędzić Boże Narodzenie i Nowy Rok w przyjemniejszym klimacie. Okazuje się, że wcale nie trzeba tutaj dalekich wojaży. Kilka atrakcyjnych kierunków znajduje się w odległości 4-5 godzin lotu z Polski. Oto nasze propozycje.

Cypr

Cypr to wyspa, na której przez ponad 300 dni w roku świeci słońce i nawet w grudniu można tam liczyć na temperatury oscylujące w granicach 20 stopni. Wiele osób nadal zażywa kąpieli w morzu! Jeśli szukasz słońca i ciepłej aury, to w grudniu wykup lot lub wycieczkę właśnie na Cypr.

Malta

Malta jest nieco bardziej ryzykowna w porównaniu z Cyprem, natomiast wystarczy odrobina szczęścia, aby nawet w grudniu móc się poopalać i zwiedzać piękne miejsca w krótkim rękawku. W dodatku na Maltę można dolecieć z Polski w ciągu około 2 godzin.

Sardynia

Wciąż mało popularna wśród Polaków włoska wyspa, która jest w zasadzie całorocznym kierunkiem urlopowym. W grudniu na Sardynii łatwiej o deszcz i pochmurną pogodę, natomiast nadal jest stosunkowo ciepło. Aura zdecydowanie sprzyja zwiedzaniu tej pięknej wyspy.

Costa del Sol

Hiszpańskie wybrzeże Costa del Sol to idealny kierunek na grudniowe wypady z Polski. Pogoda jest w zasadzie murowana – owszem, może popadać, natomiast dominują dni słoneczne i bardzo ciepłe.

Majorka

Bardzo atrakcyjny kierunek, a już szczególnie dla osób, które chcą zwiedzić wyspę. W okresie wakacyjnym nie jest to dobre miejsce do wypoczynku z uwagi na tłumy turystów i imprezowy charakter Majorki. W grudniu jest spokojnie, cicho, a wciąż ciepło i słonecznie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie