Europejskie alternatywy dla Grecji

Mariusz Siwko
07.06.2021

Grecja od lat jest najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych wojaży Polaków. Wielu już się nieco znudziła, stąd nie brakuje osób szukających dla niej jakiejś ciekawej alternatywy. Na szczęście jest tutaj w czym wybierać. Na naszej liście umieściliśmy kraje w Europie, które powinny przypaść do gustu fanom Grecji.

Albania

Zaczynamy od może mniej oczywistej propozycji, którą jednak warto wziąć poważnie pod uwagę. Albania nadal pozostaje nieodkrytą perłą Bałkanów, choć z roku na rok jeździ tam coraz więcej osób. To kraj ogromnych kontrastów, wciąż bardzo biedny, ale z zachwycającym wybrzeżem i światowej klasy zabytkami. No i jest dużo taniej niż w Grecji, co także nie jest bez znaczenia.

Chorwacja

Pora na klasykę gatunku. Chorwacja jest jedną z ulubionych destynacji Polaków. Można się tam łatwo dostać własnym samochodem, a kraj jest tak piękny i różnorodny, że spokojnie da się do niego jeździć co rok i wciąż odkrywać nowe zakątki. Niestety, popularność Chorwacji negatywnie odbiła się na cenach, które potrafią być szokująco wysokie.

Czarnogóra

Do niedawna kraj prawie nieznany, ale jeśli szukasz alternatywy dla Grecji oraz dla drogiej Chorwacji, to na pewno możemy polecić wyjazd na wakacje do Czarnogóry. Zachwycający Kotor, piękne plaże Petrovaca, przepyszna kuchnia i fajny klimat – to największe atuty tego niewielkiego bałkańskiego kraju.

Cypr

To coś dla tych, którzy są bez pamięci zakochani w Grecji, natomiast szukają chwilowej odmiany. Cypr pod wieloma względami przypomina greckie wyspy, przede wszystkim Kretę. Ma piękne plaże, ceny są przystępne, a jeśli lubisz zwiedzanie, to na pewno się nie zawiedziesz.

Malta

Na koniec kolejna mniej oczywista propozycja. Malta klimatem raczej przypomina Włochy, natomiast bez wątpienia jest to kraj wart odwiedzenia. Przygotuj się tylko na bardzo wysokie ceny, które stanowią w zasadzie jedyny minus wakacji na Malcie. Poza tym „niuansem” widzimy same plusy – świetne plaże, zachwycającą architekturę oraz pyszne jedzenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie