Dlaczego włoskie kempingi uchodzą za najlepsze dla rodzin?

Krzysztof Jagielski
22.01.2024

Włoskie kempingi na pierwszy rzut oka mogą przypominać luksusowe hotele all inclusive. Wiele osób natrafiających na ich oferty jest w szoku odkrywając, że wakacje na kempingu wcale nie muszą odbywać się w spartańskich warunkach. I choć wysoki komfort pobytu zapewniają również kempingi m.in. w Chorwacji, Francji czy Szwajcarii, to te włoskie uchodzą za zdecydowanie najlepsze dla rodzin z dziećmi. Wyjaśniamy, co o tym decyduje.

Wodne atrakcje

Większość włoskich kempingów o standardzie minimum 3 gwiazdek oferuje wodne atrakcje w cenie. Często są to pełnoprawne aquaparki, w których dzieci i dorośli mogą szaleć przez cały dzień, nie ponosząc z tego tytułu dodatkowych opłat. To ogromna zaleta.

Zadbane tereny

Włoskie kempingi przypominają miasteczka wakacyjne, zwłaszcza te największe. W gruncie rzeczy można z nich nie wychodzić i nawet w czasie tygodniowego pobytu nie narzekać na nudę. Wspomniane wodne atrakcje, sklepy, markety, animacje, dyskoteki, pokazy, mini koncerty – można długo wymieniać.

Bliskość pięknych miejsc godnych odwiedzenia

Włochy to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie, na co bez wątpienia główny wpływ ma mnogość zabytków. Jest to także kolebka europejskiej cywilizacji, jak i światowej sztuki. We Włoszech na każdym kroku znajdziemy świetnie zachowane ślady historii, dlatego jeśli jesteście rodziną, która lubi zwiedzać, to pobyt na włoskim kempingu np. blisko Wenecji, Florencji czy Rzymu będzie strzałem w dziesiątkę.

Gwarancja pogody

Co prawda pogoda we Włoszech również bywa zmienna, nawet w środku lata, jednak i tak jest o wiele bardziej przewidywalna niż w Polsce. Jeśli zależy Wam na tym, aby spędzić wakacje na kempingu, zwłaszcza pod namiotem, bez stresowania się ulewami, wichurami czy wielodniową słotą, to obierzcie kierunek na Włochy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie