Dlaczego tak kochamy Grecję?

Marek Szydełko
08.03.2021

Grecja od lat jest absolutnym numerem jeden na liście podróżniczych destynacji Polaków. To hit w ofertach biur podróży, który zgarnia nawet 40% całego ruchu turystycznego z naszego kraju. Tym bardziej warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak bardzo kochamy Grecję? Tych powodów jest co najmniej kilka, a najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku. Być może zainspiruje Cię to do zaplanowania najbliższych wakacji właśnie w Grecji?

Przepiękne widoki

Gdzie jak gdzie, ale w Grecji można napawać oczy pięknymi widokami bez końca – i to niezależnie od ostatecznej lokalizacji. Wybierzesz Peloponez? Będziesz zachwycony. Wolisz wyspy? Tam także nie ma na co narzekać. Grecja wydaje się być wręcz idealnym kierunkiem na pierwszą zagraniczną podróż, ponieważ to taki pewniak. Trudno byłoby znaleźć kogokolwiek, kto nie chwaliłby piękna tego kraju.

Przyjazny klimat

Grecki klimat, choć w sezonie turystycznym upalny, jest całkiem przyjazny dla osób z północnej Europy. To zasługa dobrego stosunku temperatury powietrza do poziomu wilgotności. Dzięki temu Grecję przyjemnie się zwiedza, choć oczywiście nie zapominajmy, że w lipcu czy w sierpniu regularnie zdarzają się tam temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza.

Kultura i historia

Grecja jest fantastycznym kierunkiem podróży dla fanów zwiedzania. Wielowiekowa kultura, zachwycająca architektura antyczna, wszechobecne ślady fascynującej historii ludzkości – do tego mamy dostęp praktycznie od ręki, nawet bez płacenia za bilety wstępu do największych atrakcji. Jeśli więc wakacje są dla Ciebie czasem uzupełniania wiedzy i poznawania nowych rzeczy, to w Grecji na pewno nie będziesz się nudzić.

Grecy szczerze lubią Polaków

To jeden z nielicznych krajów na świecie, w którym polscy turyści są witani z otwartymi ramionami nie tylko dlatego, że zostawiają na miejscu pieniądze. Oba nasze narody są ze sobą dość mocno związane, Grecy wciąż pamiętają, że Polska (a w zasadzie PRL) udzieliła schronienia uchodźcom politycznym w latach 40. i 50. XX wieku. W Grecji spotkasz się więc ze szczerą sympatią ze strony mieszkańców, co jest po prostu miłe.

Atrakcyjne ceny

Na koniec powód, którego nie można pominąć. Choć Grecja sama w sobie nie jest specjalnie tanim krajem, to już wycieczki zorganizowane kuszą naprawdę atrakcyjnymi cenami. Spokojnie da się znaleźć ofertę, która będzie porównywalna pod względem kosztów z pobytem nad polskim morzem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie