Destynacje w Europie na romantyczny weekend we dwoje. Nie będzie drogo!

Jerzy Biernacki
30.08.2021

Chcesz zrobić jej wielką niespodziankę i wreszcie zorganizować romantyczny wypad tylko we dwoje? Tym razem naprawdę się postaraj i postaw na jedną z popularnych europejskich destynacji. Przy ograniczonym budżecie kieruj się przede wszystkim kluczem kosztów dojazdu lub przelotu, ponieważ to one będą odpowiadać za większą część wydatków. Mamy dla Ciebie kilka świetnych propozycji.

Paryż

Trudno zacząć od innego miasta niż to, które powszechnie jest uznawane za światową stolicę zakochanych. Paryż to miasto magiczne, rewelacyjne na kilkudniowy pobyt, najlepiej poza sezonem wakacyjnym. Choć na miejscu jest generalnie drogo, to już przelot można zapewnić sobie za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę.

Praga

Bardzo popularna wśród Polaków stolica Czech jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych europejskich miast. Z naszej perspektywy atutem jest też jej położenie. Do Pragi z np. Wrocławia dojedziesz samochodem w kilka godzin.

Wiedeń

Stolica Austrii to idealny wybór dla wszystkich, którzy uwielbiają architekturę oraz wysoką kulturę, której w Wiedniu można doświadczyć na każdym kroku. W dodatku do tego pięknego miasta można się bez problemu dostać własnym samochodem, pokonując trasę z południa Polski w ciągu kilku godzin cały czas autostradą.

Budapeszt

Pora na nieco mniej oczywistą propozycję. Stolica Węgier jest bajecznie piękna, natomiast nie tak tłumnie odwiedzana, jak wymienione wcześniej miasta. Można więc uniknąć kolejek do zabytków i innych atrakcji turystycznych. Do Budapesztu można dolecieć z kilku polskich miast za śmieszne pieniądze, choć mieszkańcy południa naszego kraju mogą też rozważyć podróż samochodem.

Chełmno

A może zostaniecie w Polsce? W końcu Chełmno jest naszą stolicą zakochanych – to w tym mieście znajdują się relikwie św. Walentego. Chełmno leży niedaleko Bydgoszczy i Torunia, dlatego można tam błyskawicznie dojechać z dowolnego miejsca w Polsce. Samo miasto robi bardzo dobrze wrażenie i jest super kierunkiem na romantyczny wypad tylko we dwoje – szczególnie dla oszczędnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie