Co zobaczyć w Wenecji w ciągu jednego dnia?

Mariusz Siwko
17.06.2024

Wenecja z jednej strony jest miastem fascynującym, które można byłoby zwiedzać przez wiele dni. Z drugiej jednak panuje w niej ogromny tłok, a latem także wysokie temperatury. Nic dziwnego, że wiele osób woli „zaliczyć” tylko te największe atrakcje, co z powodzeniem da się zrobić w ciągu jednego dnia. Oto gotowy plan zwiedzania.

Plac Świętego Marka (Piazza San Marco)

To najważniejszy, centralny punkt w Wenecji, od którego zazwyczaj zaczyna się zwiedzanie. Będąc na placu koniecznie wstąp do Bazyliki Świętego Marka (Basilica di San Marco), w której można podziwiać złote mozaiki i bogato zdobione wnętrza. Dodatkowo warto wejść na szczyt dzwonnicy Świętego Marka (Campanile di San Marco), z której rozpościera się zachwycający widok na miasto.

Pałac Dożów (Palazzo Ducale)

To must see w Wenecji. Przepiękny pałac, który był siedzibą władców Wenecji, zachwyca wspaniałą architekturą. Zobaczysz w nim bajecznie zdobione sale, komnaty, a dodatkowo przejdziesz słynnym Mostem Westchnień, który – jak głosi legenda – pozwalał skazańcom po raz ostatni spojrzeć na Wenecję przed wtrąceniem do lochów lub egzekucją.

Most Rialto (Ponte di Rialto)

Wenecja jest miastem mostów, a ten jest najbardziej znany. Oferuje piękne widoki na Canal Grande. W okolicy znajduje się wiele sklepów i straganów, gdzie możesz zaopatrzyć się w pamiątki.

Canal Grande

Koniecznie wsiądź do vaporetto (tramwaju wodnego) lub – przy większym budżecie – do gondoli i przepłyń się po Canal Grande. Z tej perspektywy Wenecja prezentuje się wyjątkowo pięknie. Na tym można zakończyć zwiedzanie, choć zachęcamy do wybrania się w jeszcze jedno miejsce.

Nabrzeże Zattere

Jeśli uda Ci się zostać w Wenecji do późnego popołudnia, to wybierz się na nabrzeże, z którego można podziwiać wyjątkowo zachwycający zachód słońca nad wenecką laguną. Będzie to idealne zwieńczenie intensywnego dnia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie