Co może Cię rozczarować podczas wakacji w Grecji?

Piotr Kowalczyk
18.02.2021

Grecja od wielu lat jest najpopularniejszym kierunkiem w ofertach biur podróży. Bywają lata, gdy wakacje w tym kraju wybiera nawet 40% klientów touroperatorów. I choć Grecja rzeczywiście może zachwycić, to równie często zdarza się, że rozczarowuje. Jak to możliwe? W naszym poradniku wymieniamy te rzeczy, które niekoniecznie przypadną Ci do gustu podczas wakacji w Grecji.

Plaże

Greckie plaże na pewno nie przypominają tych w egzotycznych stronach świata, a nawet nad Bałtykiem. W większości są kamieniste i trudno się na nich wypoczywa bez dostępu do leżaka. Co więcej, kamienie dominują też przy brzegu, co nie przypadnie do gustu fanom kąpieli morskich oraz rodzicom małych dzieci. W poszukiwaniu ładnych plaż w Grecji warto wybrać się na Kretę lub Peloponez.

Akropol

Można z całą odpowiedzialnością napisać, że jest przereklamowany. Drogi bilet wstępu, ogromne tłumy, męczarnia podczas wspinania się na wzgórze w upale, a to wszystko po to, aby zobaczyć… ruiny. Grecy otrzymali mnóstwo pieniędzy na ratowanie Akropolu, natomiast trudno ocenić, czy dobrze je wykorzystali. Zabytki sprawiają wrażenie mocno zaniedbanych, a napór tłumu skutecznie odbiera przyjemność ze zwiedzania.

Ateny

Same Ateny są takim miastem, które wcale nie musi się znaleźć na liście must see w Grecji. Trzeba napisać wprost: Ateny są brzydkie i zaniedbane. Owszem, na każdym kroku czuć tutaj powiew wielowiekowej historii, ale co z tego, skoro równie łatwo można napotkać bezdomnych śpiących na ulicach oraz trafić w samo centrum regularnie organizowanych protestów?

Ceny

Grecja jest krajem dość drogim, z czego trzeba sobie zdawać sprawę planując tam wakacje. Co gorsza, poziom cen niekoniecznie jest adekwatny do standardu świadczonych usług, nawet w najpopularniejszych kurortach, gdzie drożyzna wręcz irytuje.

Standard w hotelach

Grecy nie mają opinii czyściochów – i to pisząc bardzo delikatnie. Niestety, przekłada się to również na ich podejście do pracy. W hotelach, nawet tych z wyższej półki, bywa zwyczajnie brudno. Radzimy więc dokładnie obejrzeć pokój przed spędzeniem w nim pierwszej nocy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie