Chorwacja - jakie miejsca warto zwiedzić?

Mariusz Siwko
22.08.2017

Chorwacja kryje wiele niesamowitych miejsc, które powinien zwiedzić każdy fan podróży, poznawania nowych, magicznych regionów. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć miejsca, zabytki, któr powinny się koniecznie znaleźć na Waszej liście do odwiedzenia. Serdecznie zapraszamy do artykułu.

Zdecydowałeś się na wczasy w Chorwacji autokarem? Koniecznie sprawdź następujące miejsca:

- Wyspa Hvar inaczej nazywana Królową Chorwackich Wysp. Jest to jedna z piękniejszych wysp, gdzie można obserwować idealne połączenie dzieła ludzkiego i natury, które świetnie ze sobą współgra. Warto również wiedzieć, że jest to najbardziej słoneczna i ciepła część Adriatyku, co sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi. Na wyspie nie brakuje hoteli. Jeśli szukasz oferty - wczasy Chorwacja all inclusive - to znajdziesz na niej wiele komfortowych noclegów najwyższej jakości.

- Jeziora Plitwickie - Park Narodowy Jezior Plitwickich. Obowiązkowe miejsce dla osób, które kochają podziwiać piękno natury. W Parku znajdziecie 16 jezior i ponad 90 wodospadów. Ciężko znaleźć lepsze miejsce na spacer na świeżym powietrzu i radowanie się otoczeniem przepięknej flory.

- Dubrownik, najpopularniejsze turystycznie miasto w Chorwacji. W mieście tym możecie obejrzeć ogrom zabytków, piękno architektury i spróbować regionalnej kuchni. Jest to kolejna obowiązkowa pozycja na Twojej liście.

- Pula, czyli przenosimy się do innego miasta. Z czego słynie ten region? To właśnie tutaj możemy podziwiać niesamowite zabytki rzymskie w tym zachowany Amfiteatr.

- Park Narodowy Paklenica, czyli coś dla miłośników gór. W Chorwacji nie uświadczymy najwyższych szczytów górskich, ale za to będziemy mogli podziwiać niepowtarzalne krajobrazy, które zapierają dech w piersi. Park Narodowy Paklenica to idealne miejsce, aby ich uświadczyć.

Jeśli chciałbyś odwiedzić Chorwację do koniecznie sprawdź ofertę naszego biura podróży New Challenge. W ofercie posiadamy również wycieczki i wczasy w innych rejonach np. znajdziesz u nas świetną ofertę - weekend w Pradze.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie