Chorwacja - jakie atrakcje kryje przed turystami?

Antoni Kwapisz
02.01.2018

Niewielki kraj położony nad Adriatykiem zachwyca urokliwymi przystaniami, plażami, wysokimi górami, jaskiniami oraz zatokami. To oczywiście Chorwacja położona wśród 1000 wysp, która stanowi najwspanialsze miejsce na żeglowanie. Podczas rejsu pasażerowie jachtu mogą delektować się delikatnym klimatem śródziemnomorskim, który sprawia, że morska podróż jest nie tylko cudowną chwilą relaksu, ale także powodem niezapomnianych wrażeń, które można wspominać cały rok.

Rejs po Chorwacji - niezapomniana przygoda

Planując wyprawę morską warto zadbać o profesjonalnego organizatora, który zapewni bezpieczny i beztroski rejs po pięknym, turkusowym Adriatyku. Warto skorzystać z jeden z tysięcy ofert dostępnych za pośrednictwem serwisu Rejsomat.pl. Każdy rejs został szczegółowo opisany, w taki sposób, aby przedstawić walory morskiej podróży, jak najszerzej zaprezentować jacht, którym odbędzie się rejs, a także wskazać wszystkie miejsca, które swoim niezwykłym urokiem urzekną każdego podróżnika.

Każdy rejs ma zaplanowaną trasę, ale życzenia turystów stają się dla załogi motywacją do zmiany kursu, aby każdy mógł napawać się pięknem napotkanych wysp, niezwykłej fauny i flory. Opiekunem rejsu jest doświadczony skipper, który jest kapitanem jachtu i zapewnia turystom najróżniejsze atrakcje.

Jakie atrakcje odkryje przed turystami Chorwacja?

Dla turystów bardzo ważne jest poznanie dziedzictwa kulturowego i naturalnej przyrody, jaką szczyci się Chorwacja, która zachwyca i rozpala serca każdego, kto chociaż raz zawita do tego kraju. Aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca jedynego w swoim rodzaju archipelagu trzeba zaufać organizatorowi, który jak nikt inny zna wszystkie rejony, które warto zobaczyć. Miłośnicy morskich przygód będą mogli zażywać kąpieli słonecznych na jachcie oraz kąpieli morskich w Adriatyku.

Skipper zorganizuje wyprawę głębinową, która jest niezapomnianym przeżyciem pozwalającym przenieść się w inny świat pełen morskiej roślinności. Korzystając z rejsu po Adriatyku, turyści mają zapewnione doskonałe warunki nie tylko do wypoczynku, ale także sanitarne i kulinarne.

Rejs wzdłuż zatok i wysp Chorwacji

Rejs po Chorwacji zagwarantuje nam niezapomniane wakacje. Przykładowo w jednej z ofert postój jachtu rozpoczyna się na wyspie Kaprije, która jest naturalnym, nieskażonym pięknem. Podróżnicy będą mogli odetchnąć pełną piersią i zachwycać się nieskazitelnie czystym powietrzem. Miejsce to jest często wybierane na wyprawy głębinowe, na których czekają polipy żółtych korali oraz gąbki, a podczas nurkowania można natrafić na ośmiornice i langusty.

Kolejny przystanek to miasto Hvar, które jest rajem dla ludzi ceniących sobie zwiedzanie zabytków i poznawanie historii tego regionu. Dla osób, które lubią rozrywkę, nie zabraknie w tym mieście restauracji i sklepów z pamiątkami.

Palmizana to kolejna miejscowość na trasie rejsu, która przyciąga turystów nie tylko bogatą roślinnością, przepięknymi kolorowymi rybami i koralowcami, ale ogromną liczbą wraków niespotykanych w innych miejscach. Na pewno każdego zachwycą smaki, które pochodzą z kuchni Palmizana podziwianej i docenianej na całym globie. Kto raz spróbował homara, krewetek czy małży przyrządzonych w tym mieście nigdy nie zapomni finezji, z jaką zostały przyrządzone.

Stari Grad będący kolejnym punktem postoju jachtu pokaże podróżnikom jak szanować historię swojego kraju, jak dbać o relikty, które pozostały po przodkach. Miejsc, które można tu zwiedzić jest wiele i nie sposób przejść obojętnie obok muzeum, w którym można podziwiać dawne relikty jeszcze z czasów prehistorycznych i starożytnych. Tvrdalj Zamek oraz barokowy pałac z XII wieku przenosi turystów do innej epoki i opowiada swoimi murami dawne dzieje Chorwacji.

Historyczne miasto portowe Trogir wpisane na listę UNESCO charakteryzuje się zabudową w stylu weneckim. Takie zabytki jak kościół św. Wawrzyńca, Pałac Książęcy, Twierdza Kamerlengo powodują, że turyści wracają do Chorwacji, aby odbyć kolejny rejs do tego wyjątkowego miejsca. Nie brakuje tu lokalnej roślinności, którą stanowią oliwne gaje i winnice.

Primosten może poszczycić się nietuzinkową plażą Raduca, przepiękną starówką z dawną architekturą oraz deptakiem, na którym znajdują się miejsca rozrywki.

Ostatni postój jachtu to miasto Skradin położone blisko Parku Narodowego Krka, z pięknym wodospadem Skradinki Buk. Podróżując jachtem wokół tych malowniczych wysp Chorwacji nie sposób nie zauroczyć się jej naturalnym pięknem, architekturą, roślinnością i ludźmi, którzy są gościnni i przyjaźnie usposobieni do turystów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie