Austria - TYROL - gratka dla narciarzy

Mariusz Siwko
05.11.2015

Atrakcje narciarskie regionu Tyrolu

Znany na cały świat region Tyrolu to przede wszystkim raj dla narciarzy i snowboardzistów. Znajdujące się tutaj szlaki narciarskie to świetnie miejsce zarówno dla początkujących, ale także zaawansowanych sportowców. Prawdziwe emocje dostarcza jednak nie jazda po idealnie przygotowanych trasach, po śnieżnych bezdrożach, poza nimi. Nie każdy ośrodek oferuje jednak takową możliwość. Austria jednakże jest krajem wyjątkowo bogatym w najróżniejsze trasy i atrakcje, także tego typu. Dzięki temu praktycznie nie ma opcji, żeby któryś z turystów się nudził.

Niezwykle szeroka, a przede wszystkim zróżnicowana oferta ośrodków narciarskich najbardziej największy z nich, jaki stanowi Lodowiec Stubai, którego powierzchnia sięga aż 12 km2. Z kolei jego wysokość waha się pomiędzy 1750 a 3200 m n.p.m, dzięki czemu utrzymuje się tutaj świetna pogoda do jazdy na nartach przez prawie cały rok. Dzięki temu warto tu przyjechać także w nieco mniej popularne miesiące niż szczyt sezonu. Tutaj także znajduje się Neustift, miejscowość ciesząca się już przez lata mianem najchętniej odwiedzanego miasta na całym lodowcu.

Stubai najbardziej przypadnie do gustu amatorom mocnych wrażeń, które bez wątpienia towarzyszą podczas szusowania po nieoznakowanych trasach. Turyści mogą wybierać spośród aż 140km tras, z których każda to osobne wyzwanie dla amatorów jak i bardziej wprawionych zawodników. Szukający nieco innych wrażeń lub chcący odpocząć trochę od stoku mogą odwiedzić śnieżny funpark, który także może dostarczyć nie lada emocji. Na jego terenie znajduje się 8-kilometrowy tor saneczkowy, trasy biegowe czy specjalny tor z gumowymi pontonami, każdy z nich świetnie nadaje się zarówno dla starszych jak i dzieci.

Nie ma jednak potrzeby ograniczać się jedynie do sportów zimowych, gdyż oferta atrakcji na lodowcu obejmuje o wiele więcej atrakcji. Pośród nich można znaleźć jazdę konną, strzelnicę, korty tenisowe czy baseny z sauną, które stanowią zaledwie część z nich. Ponadto funkcjonuje tu biblioteka czy kręgielnia, także cieszące się sporym zainteresowaniem przyjezdnych. Wyjazdy na narty do Austrii to jednak nie tylko sport i zabawa, ale również przepyszne jedzenie. Po dniu pełnym atrakcji zostaje jedynie uczcić dobra zabawę we wspaniałej restauracji przy wyjątkowym obiedzie.

Po obraniu dokładnego kursu trzeba jeszcze zdecydować się, z usług którego biura turystycznego warto skorzystać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.