Wakacje „pod dzieci”. Na co postawić, by rodzinny urlop na pewno się udał?

W życiu rodziców przychodzi taki moment, gdy trzeba odłożyć na bok podróżnicze ambicje i skupić się na tym, by rodzinne wakacje zadowoliły przede wszystkim dzieci. W końcu szczęśliwe pociechy to i szczęśliwi (oraz wypoczęci) rodzice. Jesteście na tym etapie i planujecie wyjazd wakacyjny „pod dzieci”? W takim razie koniecznie skupcie się na wymienionych przez nas elementach oferty biura podróży lub hotelu (w przypadku wyjazdu na własną rękę).

Wodne atrakcje

To najważniejsza kwestia, która praktycznie zagwarantuje Wam udane wakacje. Dzieci uwielbiają wodne atrakcje w stylu zjeżdżalni, basenów różnej wielkości, leniwych rzek czy pirackich statków. Pamiętajcie, aby wcześniej sprawdzić, czy atrakcje dostępne w hotelu są dopasowane do wieku Waszych pociech. Im jest ich więcej, tym po prostu lepiej.

Animacje

„Wakacje pod dzieci” śmiało mogą być czasem nieskrępowanego odpoczynku dla rodziców. Pod warunkiem, że w wybranym hotelu znajdą się wykwalifikowane osoby, które odciążą Was w opiece nad pociechami. Dobry hotel nastawiony na rodziny z dziećmi z pewnością zapewni urozmaicone animacje prowadzone w różnych językach. Warto sprawdzić, czy animacje są dostępne po polsku lub po angielsku, jeśli dzieci już trochę „liznęły” języka Szekspira.

Bliskość plaży

To kolejne istotne kryterium. Nawet jeśli w hotelu mamy do dyspozycji wiele wodnych atrakcji, to sugerujemy, aby postawić na obiekt położony dość blisko plaży – niekoniecznie tuż przy niej. Rozsądna odległość wynosi do 500 metrów. Zawsze warto wziąć pod uwagę, że dzieci jednak będą chciały zajrzeć na plażę i wykąpać się w morzu. Sprawdźcie więc również, czy pobliska plaża jest dobrze zorganizowana (dostępne leżaki) i czy wejście do wody jest dostatecznie łagodne.

Atrakcje w bliskiej okolicy

Na to trzeba zwrócić uwagę w sytuacji, gdy planujecie dłuższe wakacje w jednym miejscu – np. dwutygodniowe. Istnieje ryzyko, że dzieci po tygodniu zaczną się już nudzić w hotelu i nie wystarczą im wycieczki na plaże. Wówczas warto mieć jakiegoś asa w rękawie w postaci np. parku rozrywki, rejsu statkiem wycieczkowym czy oceanarium. Wycieczki organizowane przez biuro podróży z reguły są dopasowane do oczekiwań dorosłych i niekoniecznie wywołają szerokie uśmiechy na buziach najmłodszych wczasowiczów.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.