O co KONIECZNIE trzeba zapytać w biurze podróży przed wykupieniem wycieczki?

Marek Szydełko
27.08.2019

Zakup wycieczki w biurze podróży jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które teoretycznie gwarantuje turystom święty spokój i pełne bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że można sobie odpuścić dociekliwość. Aby mieć szansę na naprawdę udany wypoczynek i nie dać się niczym zaskoczyć, warto zadać pracownikowi biura kilka bardzo ważnych pytań – nie ograniczając się tylko do formuły wyżywienia oraz klasy i lokalizacji hotelu.

Leżaki na plaży i przy basenie

Większość czasu podczas urlopu będziecie spędzać właśnie na leżakach, ciesząc się błogim nic nierobieniem. Pod warunkiem jednak, że uda się Wam „zapolować” na wolne leżaki. W dużych hotelach jest z tym prawie zawsze problem. W efekcie co bardziej zapobiegliwi turyści wstają o świcie i rezerwują sobie leżaki kładąc na nich ręczniki. Trudno tutaj jednak mówić o wygodzie.

Dlatego radzimy: zapytajcie pracownika biura o to, czy dany hotel posiada odpowiednią liczbę leżaków oraz – to bardzo ważne – czy nie pobiera opłaty za korzystanie z leżaków, również tych znajdujących się na plaży.

Plaża

Jeśli hotel jest położony przy plaży, to warto dopytać pracownika biura o jej jakość. Bardzo często jest tak, że plaża przyhotelowa nie spełnia żadnych standardów jakościowych czy bezpieczeństwa, w efekcie czego goście i tak muszą chodzić na plaże znacznie oddalone od obiektu. Dopytajcie więc, czy plaża jest piaszczysta, żwirowa czy może kamienista. Dobrze będzie też upewnić się, czy jest ona wydzielona tylko dla gości hotelowych.

Wycieczki fakultatywne

Zawsze znajdują się w ofercie biura podróży, ale niekoniecznie warto z nich korzystać. Podczas rozmowy z pracownikiem biura należy więc dokładnie wypytać go o program wycieczek oraz o ceny. Nie zadowalajcie się odpowiedzią „około 50 euro”, bo później może się okazać, że wycieczka kosztuje jednak np. 65 euro.

Po co Wam taka informacja? Ponieważ dzięki niej będziecie mogli się łatwo zorientować, czy opłaca się wykupić wycieczkę fakultatywną z biura, czy może jednak warto poszukać identycznego wyjazdu w ofertach lokalnych touroperatorów.

Godzina wylotu do domu

To bardzo ważna kwestia. Jeśli program wycieczki przewiduje, że turyści wrócą do Polski późnym wieczorem, to można się łatwo domyślić, iż wykwaterowanie z hotelu nastąpi w okolicach południa. Pytanie: co zrobić z wolnym czasem? Czy biuro (a właściwie hotel) umożliwi gościom dalsze korzystanie np. z basenów, czy udostępni im pomieszczenie do przechowywania bagaży, czy zapewni prowiant lub dodatkowy posiłek? Koniecznie dopytajcie o to jeszcze przed wpłaceniem zaliczki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.